REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sztuka zawitała na dworzec Wrocław Główny

  • Autor: PKP
  • 22 sty 2016 09:43
Sztuka zawitała na dworzec Wrocław Główny
Dworzec Wrocław Główny, fot. PKP

Dworzec Wrocław Główny po raz kolejny stanie się przestrzenią dla sztuki. Wszystko za sprawą Fundacji All That Art!, która uruchamia nową galerię w hali głównej budynku. Oficjalne otwarcie już jutro.

REKLAMA

Art Main Station by mia to nowo powstała sala sztuki w hali głównej dworca Wrocław Główny. 370-metrowy lokal dostępny jest bezpośrednio z pasażu obiektu.

Okazja do pierwszej wizyty w nowej galerii nadarzy się już w sobotę 23 stycznia, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy "Trzecia strona niewinności. Instalacje". Zaprezentowane zostaną prace sześciu artystów sztuki konceptualnej ze zbiorów Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Magdalena Mielnicka, prezes fundacji, zachęca do przerwy w podróży: - Na jednym z najpiękniejszych - wrocławskim dworcu kolejowym - Art Main Station by mia zaprasza bez biletów wstępu każdego, kto jest w pobliżu, kto przechodzi, kto szuka. W sztuce chodzi o publiczność, o jej wrażliwość. W sztuce najważniejsze jest bezpośrednie spotkanie dzieła i odbiorcy - mówi. - To daje możliwość doświadczenia, definiowania własnych wniosków, kształtuje świadomość.

- Wrocławski Dworzec Główny wielokrotnie był już przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych. Odbywały się tu wystawy, targi książek czy koncerty - mówi Paulina Jankowska, rzecznik prasowy PKP. - Podobne wydarzenia organizowane są często również na innych dworcach, np. w Warszawie i Gdyni. Dzięki temu takie obiekty nie są wyłącznie miejscami, gdzie czeka się na pociąg, ale również takimi, w których można ciekawie spędzić czas - dodaje.

Wystawa Instalacje potrwa do 20 lutego br. Projekt stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kolejna wystawa w Art Main Station by mia zaplanowana jest na marzec br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY