REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sztuka zdobi biurowe wnętrza Royal Wilanów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lis 2015 11:17
Sztuka zdobi biurowe wnętrza Royal Wilanów
Royal Wilanów
Sztuka zdobi biurowe wnętrza Royal Wilanów
Sztuka zdobi biurowe wnętrza Royal Wilanów
Sztuka zdobi biurowe wnętrza Royal Wilanów

Michał Misiak, ceniony polski artysta sztuki współczesnej, stworzył 10 obrazów dedykowanych Royal Wilanów. Goście mogą podziwiać prace artysty w recepcjach budynku.

REKLAMA

Grupa Capital Park zdecydowała się udowodnić, że sztuka i biznes – z pozoru dwa odległe od siebie światy – mogą współgrać ze sobą w harmonii, tworząc inspirującą i niezwykle oryginalną atmosferę w nowoczesnych wnętrzach budynków biurowych. W recepcjach Royal Wilanów goście oraz pracownicy biur mogą podziwiać 10 obrazów, których autorem jest Michał Misiak.

– Kolekcja prac malarskich zrealizowana przeze mnie dla Royal Wilanów składa się z kompozycji należących do dwóch powstających równolegle i uzupełniających się serii. Od dłuższego czasu w swoich obrazach poszukuję porządku - odbicia przeczuwanego ładu wszechświata. Porządek przedstawiany przeze mnie jest ustalony intuicyjnie i zazwyczaj zdeterminowany poprzez ścisłe, proste zależności geometryczne. To struktura wynikająca z przenikania się dwóch rytmów linii. Linie biegną promieniście, punkty ich zbiegu znajdują się daleko poza obszarem obrazu. W centrum obrazu, który można interpretować jako wycinek większej, być może nieskończonej całości, powstaje efekt interferencji – nakładania się fal. Punkty przecięć linii układają się w oczach obserwatora w nie całkiem regularny rysunek. Ta nieregularność wynika z błędu ludzkiej ręki – obrazy malowane są odręcznie cienkim pędzelkiem – mówi Michał Misiak.

Wszystkie prace artysty dedykowane Royal Wilanów zostały wykonane w technice olej na płótnie w formacie 150 x 150 cm.

– Praca nad obrazem jest dla mnie rodzajem medytacji. Interesuje mnie stworzenie zjawiska wizualnego, w którego postrzeganiu wyczuwalne będzie przekroczenie bariery materii. Obrazu jako zaledwie inicjatora procesu, w którym widz będzie miał szansę doświadczyć również czegoś, co jest poza rzeczywistością empiryczną. W tym sensie moje własne doświadczanie samego procesu kreacji – monotonnej, powtarzalnej, wielogodzinnej pracy w skupieniu – jest dla mnie ważniejsze niż sam efekt w postaci obrazu jako obiektu. Wtedy pojawia się szansa, że doświadczenie to stanie się także udziałem odbiorcy – dodaje artysta.

Wspólne przedsięwzięcie malarza wraz z Grupą Capital Park zostało zrealizowane przy współpracy w firmą Stricte Magda Jaworek zajmującej się budowaniem kolekcji dzieł sztuki dla firm i instytucji w miejscach publicznych. W innym biurowcu Capital Park - Eurocentrum Office Complex goście i pracownicy mogą podziwiać reliefy wykonane przez Macieja Pakalskiego, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prezentacja kolekcji dzieł Michała Misiaka w Royal Wilanów jest elementem realizowania koncepcji Biura Plus w budynkach biurowych Capital Park. Zgodnie z nią, projekty inwestora oferują nie tylko komfortową i spełniającą najwyższe standardy powierzchnię biurową, ale również pełen wachlarz usług, na co dzień niezbędnych pracownikom. Takie podejście to kompleksowa odpowiedź na zmieniające się potrzeby najemców i nowoczesne podejście firm, do otoczenia, w którym funkcjonują – gdzie biuro staje się elementem tożsamości organizacji.

Michał Misiak - urodzony w 1973 roku, w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzykał dyplom w 1999 roku z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Aktualnie pracuje jako adiunkt w pracowni rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY