REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ta gdyńska aplikacja pozwala mieszkańcom zmieniać miasto

  • Autor: gdynia.pl
  • 21 kwi 2016 10:19
Ta gdyńska aplikacja pozwala mieszkańcom zmieniać miasto
fot. Fotolia

Dzięki nowej aplikacji w gdyńskim InfoBoxie, dostępnej na ogromnym ekranie dotykowym Obserwatorium Zmian, mieszkańcy miasta mogą nie tylko „spacerować" po wirtualnej makiecie centrum Gdyni, ale też wcielić się w rolę ogrodnika miasta lub planisty.

REKLAMA

Uruchomiona 20 kwietnia 2016 r. GdyniaCityBox to aplikacja edukacyjna. To też platforma komunikacji pomiędzy planistami i mieszkańcami miasta. Jej podstawą jest interaktywna, bardzo dokładnie odwzorowująca rzeczywistość, makieta miasta. Nakładać na nią można różne funkcje - takie, które w danym czasie są przydatne. W Gdynia InfoBox wykorzystywanych obecnie jest kilka.

Edukacyjna:

Dla dzieci i młodzieży, dostępna zarówno podczas zajęć zorganizowanych prowadzonych przez pracowników Gdynia InfoBox, jak i w samodzielnym użytkowaniu. Użytkownik np. sadzi kwiaty przy fontannie w alei Jana Pawła II czy buduje domy na Molo Rybackim. Jeśli nie jesteś już dzieckiem, a bawisz się w ogrodnika, musisz uwzględniać koszty nasadzeń. Jeśli bawisz się w projektanta budynków, musisz pamiętać, że imponująca budowla rzuca długi cień. Musisz pamiętać też, że w wysokich budynkach mieszka dużo ludzi i może być zwyczajnie tłoczno...

Informacyjna:

Pozwala obejrzeć z bliska, oczywiście w trójwymiarze, najciekawsze inwestycje powstałe w mieście w czasie ostatnich lat.

Komunikacyjna:

Jest platformą dialogu pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami. Użytkownik może wziąć udział w ankiecie na temat estetyki przestrzeni publicznej. Wynik badania trafia bezpośrednio do Plastyka Miasta, który wykorzystywać je będzie podczas ustaleń dotyczących np. umieszczania reklam w centrum Gdyni.

Makietę wraz z aplikacjami wykonała na zlecenie miasta gdyńska firma StructView.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY