REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tajemniczy Ogród powstanie w Parku Reduta

  • Autor: UM Kraków
  • 14 gru 2015 12:42
fot. Fotolia

Blisko osiem hektarów nieużytków na Prądniku Czerwonym zamieni się wkrótce w Ogród Tajemnic – tak wynika z głosowania mieszkańców Krakowa.

REKLAMA

W Krakowie odbyła się prezentacja podsumowująca warsztaty dla mieszkańców, połączona ze szczegółowym przedstawieniem zwycięskiego pomysłu. Koncepcja Tajemniczego Ogrodu powstała w grupie kierowanej przez architektów: Barbarę Ostrowską oraz Jacka Konopackiego. Główną ideą, która przyświecała członkom, było stworzenie na Prądniku Czerwonym miejsca nieoczywistego, pełnego niespodzianek, niedomówień i iluzji.

- Naszym zdaniem park powinien pobudzać ciekawość i zachęcać do odkrywania tajemnic lokalnej przyrody, kultury i historii - opowiadała Katarzyna Batko, która uczestniczyła w warsztatach od samego początku.

Czerwonoprądnicki „Tajemniczy Ogród” ma  odwoływać się do swoich baśniowych korzeni. Mieszkańcy chcą wykorzystać w tym celu legendę o Marchołcie, bohaterze apokryficznej opowieści o królu Salomonie, a także dobrze znane z polskiej literatury Alinę i Balladynę, patronujące okolicznym ulicom. W projektowanym parku dużą rolę odgrywać ma także hortiterapia, czyli leczenie za pomocą obcowania z przyrodą - informuje oficjalny portal miejski Krakowa.

Prezentacja zwycięskiego projektu to dopiero początek działań w nowo powstającym parku. Początek 2016 roku zostanie poświęcony na kwestie administracyjno-projektowe (miasto zamierza przeznaczyć na budowę parku ponad 6 milionów złotych) oraz przygotowanie finalnego projektu architektonicznego na bazie założeń mieszkańców. Zakończenie budowy parku planowane jest na jesień 2017 roku.

Skład zwycięskiej grupy:

Tutorzy: Barbara Ostrowska, Jacek Konopacki
Uczestnicy:
1. Aleksandra Józefaciuk
2. Katarzyna Batko 
3. Kinga Kędracka 
4. Grzegorz Szufa 
5. Ilona Leżańska 
6. Pan Roman 
7. Justyna Balcerzak 
8. Beata Duda 
9. Katarzyna Borocka 
10. Dawid Widyna 
11. Valeryi Tikhonov

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY