REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 maj 2015 13:35
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław
Wnętrza hotelowe w OVO Wrocław, fot. Maciej Lulko
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław
Tak będą wyglądały pokoje hotelowe w OVO Wrocław

Mimo że budowa kompleksu OVO Wrocław zakończy się za rok, już teraz gotowe są dwa wzorcowe pokoje z łóżkami i pełnym wyposażeniem hotelu DoubleTree by Hilton. Za projekt wnętrz oraz architekturę obiektu odpowiada biuro Gottesman-Szmelcman Architecture.

REKLAMA

Wrocławski DoubleTree by Hilton to jedyny pięciogwiazdkowy hotel tej marki w Polsce. W 2016 roku, kiedy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury – przyjmie gości w swoich 189 pokojach dostępnych na pierwszym i drugim piętrze OVO Wrocław. Do zakończenia budowy pozostał rok, a OVO Wrocław pokazał już dwa gotowe wzorcowe pokoje hotelu DoubleTree by Hilton. Dlaczego powstały w środku trwającej budowy?

- Pokoje wzorcowe to model w pełnej skali. Sprawdzamy na nim jakość wykonania materiałów i różne sposoby aranżacji. Wybierzemy najlepsze rozwiązanie, na bazie którego powstaną wszystkie pokoje hotelu DoubleTree by Hilton – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław. – Chcemy, aby były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dlatego wzorzec przygotowujemy jeszcze na etapie budowy OVO Wrocław.

Projekt aranżacji prowadziła pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture, współpracująca z zespołem Hiltona i OVO Wrocław. Dobór materiałów wykończeniowych i mebli opierał się na olbrzymim katalogu standaryzacji DoubleTree by Hilton, który ma 330 stron. Wyposażenie było zamawiane w najlepszych firmach na świecie, które wykonywały je wyłącznie na potrzeby DoubleTree by Hilton w OVO Wrocław.

Pokoje hotelowe w jasnej tonacji

Wykończenie i aranżacja pokojów wzorcowych odbywały się podczas wznoszenia betonowej konstrukcji budynku. Pokoje znajdują się na pierwszym piętrze. Najpierw powstały tu ściany działowe
i zamontowane zostały okna. Część elewacji za oknami pokrył biały corian, ekologiczny i trwały materiał opatentowany przez firmę DuPont.

Tak powstały dwa wzorcowe pokoje: typu twin (z dwoma mniejszymi łóżkami) i double (z dużym dwuosobowym łóżkiem). W obu znalazło się pełne wyposażenie, wykładziny Axminster, meble fornirowane wykończone w orzechu amerykańskim oraz meble tapicerowane, zasłony typu blackout, całkowicie zaciemniającej pokój. W pokojach są też telewizory i telefony, dostępny jest nawet minibar. Gotowa są także łazienki i część korytarza, z którego wchodzi się do pokojów.

Wykończenie pomieszczeń współgra z ideą OVO Wrocław. Owalny kształt budynku przenika do wnętrz. Na sufitach w korytarzu zamontowane są lampy w formie odwróconych wulkanów, a fotele w pokojach wzorcowych mają zaokrąglony kształt. Właściwie w pokojach można już zamieszkać. Co je różni? Kolorystyka – jeden powstał w tonacji ciemniejszej, drugi jaśniejszej.

- Pokoje wzorcowe pozwoliły nam przetestować dosłownie wszystko, od jakości zastosowanych materiałów, przez kolorystykę, aż po wygodę użytkowania – mówi Magdalena Kozak, architekt wnętrz OVO Wrocław. – Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że idei Hiltona oraz OVO Wrocław bardziej będzie odpowiadać jaśniejsza tonacja. To właśnie na nią się zdecydowaliśmy i takich kolorów mogą spodziewać się goście w 2016 roku.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY