REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądał nowy rynek w Chorzowie

  • Autor: UM Chorzów
  • 15 maj 2017 13:04
Tak będzie wyglądał nowy rynek w Chorzowie
Rynek w Chorzowie, wizualizacja: www.youtube.com/Chorzów TV

Już za kilka miesięcy rozpocznie się rewitalizacja chorzowskiego rynku. Będzie to największa, bo kosztująca aż 26 mln zł inwestycja, której start zaplanowano na 2017 r

REKLAMA

Koncepcja prac zakłada m.in. powstanie pod estakadą czterech pawilonów, w których może znaleźć się miejsce dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Po lewej i prawej stronie estakady zaplanowano miejsce dla zielonych skwerów, zaś przed Urzędem Miasta pojawi się fontanna - informuje oficjalny portal miejski Chorzowa.

- Od wielu lat miasto zmienia swoje oblicze. Teraz pora na przywrócenie rynkowi jego pierwotnej funkcji. Naszym celem jest aby centralna część miasta stała się miejscem spotkań przyciągającym mieszkańców. Musimy pamiętać o tym, że rewitalizacja to nie tylko remonty i przebudowy, ale przede wszystkim wyzwolenie potencjału społecznego – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jak chorzowski rynek będzie prezentował się po rewitalizacji można zobaczyć na animacji:

Jeszcze w maju ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Prace planowo rozpoczną się w III kwartale 2017 roku i potrwają dwa lata - podaje oficjalny portal miejski Chorzowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY