REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądał toruński szpital im. Rydygiera po modernizacji

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 gru 2016 12:47
fot. mat. prasowe

Wojewódzki szpital w Toruniu przechodzi gruntowny remont i znacznie się powiększy. W ramach rozbudowy kompleksu powstanie sześć nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej pond 63 tys. mkw. W jego wnętrzu zostaną zastosowane także unikalne rozwiązania.

REKLAMA

Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman na zlecenie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Sp. z o.o. zmodernizują i przebudują Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu

Wojewódzki szpital w Toruniu przechodzi  gruntowny remont i znacznie się powiększy. W ramach rozbudowy kompleksu powstanie 6 nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej pond 63 tys. mkw. Największy – 4 piętrowy, przewidziano dla szpitalnego oddziału ratunkowego. Znajdzie się na nim 12 sal operacyjnych i 318 łóżek dla pacjentów, a na jego dachu zaprojektowano lądowisko dla helikopterów. W nowych pawilonach przewidziano również 196 łóżek dla chorych szpitala psychiatrycznego i 39 dla pacjentów z oddziału zakaźnego i poradni przyszpitalnych. Szpital po przebudowie zyska również trzykondygnacyjny parking naziemny dla 303 samochodów, wyposażony w instalację solarną. Budimex na realizację kontraktu ma 36 miesięcy od daty przekazania przez inwestora terenu budowy.

Po rozbudowie szpital wzbogaci się o szereg nowoczesnych rozwiązań. Blok operacyjny wyposażony zostanie w multimedialny system integracji sal, a szpitalna apteka w automatyczny system dozowania i dystrybucji leków. Pracownicy placówki będą mogli również korzystać z poczty pneumatycznej, dzięki której przekazywanie sobie różnych rzeczy nie będzie wymagało przechodzenia z jednego do drugiego budynku.

Zanim jednak wykonawca przystąpi do rozbudowy szpitala, wykona szereg prac przygotowawczych: przebuduje instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne oraz przeprowadzi roboty rozbiórkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY