REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak dziś projektuje się hotele - Kaczmarek Studio dla Orbis SA

  • Autor: propertydesign.pl
  • 21 paź 2016 13:16
Tak dziś projektuje się hotele - Kaczmarek Studio dla Orbis SA
Fot. Mercure Kraków Stare Miasto

Ponad 750 hoteli marki Mercure na całym świecie, w tym aż 24 w Polsce. Czy Mercure Kraków Stare Miasto będzie flagowym obiektem z tym brandem w naszej części Europy? Jest szansa - ze względu na nowoczesny, odważny design i innowacyjne technologie.

REKLAMA

Prawie 400 gości bawiło się podczas uroczystego otwarcia hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, które miało miejsce 20 października br. Budowa od podstaw hotelu Mercure Kraków Stare Miasto była jedną z największych inwestycji marki Mercure w regionie Małopolski.

A wszystko zaczęło się w 2014 r. To wtedy Kaczmarek Studio wygrało konkurs na zaprojektowanie wnętrz hotelu. – To oni najpełniej dostarczyli nam inspiracji, jak ten hotel miał wyglądać - mówiła Joanna Świerkosz, VP Marketing, Quality and Loyalty w Polsce i Europie Wschodniej, Orbis SA.

Sama budowa hotelu rozpoczęła się w kwietniu 2015 r. Koszt inwestycji niebagatelny, bo wraz z działką wyniósł 85 milionów złotych.

Nowoczesne rozwiązania budowlane, które zastosowano w tworzeniu tego obiektu, zasługują na uwagę, ale niebagatelną rolę odegrały również technologie cyfrowe zastosowane w kreowaniu wnętrz. W hotelach marki Mercure znajdują się tzw. "ściany marki" czyli Brand Wall. W tym elemencie wystroju jest zawarta kwintesencja historii, która kryje się za designem hotelu. W Mercure Kraków Stare Miasto to głowy wawelskie – nie można wyobrazić sobie symbolu bardziej nawiązującego do Krakowa Jagiellonów. Ściana mierzy 4 metry wysokości, a w kasetonach, jak na wawelskim suficie, umieszczono jedenaście głów krakowskich mieszczan, zeskanowanych z oryginałów, do wykonania których wykorzystano termoplastyczny poliester i technologię druku 3D.

Świerkosz podkreśliła, że hotel ma wielkie ambicje. - To ma być najlepszy hotel w mieście i regionie – zaznaczyła i dodała, że sami goście ocenią, czy będzie to flagowy hotel Mercure w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY