Tak powstaje Varso. To będzie najwyższy budynek w PolscePropertydesign.pl - 14-08-2018 11:10


Oto najświeższa relacja z prac nad nową inwestycją Varso w samym centrum Warszawy. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci.

Na budowie Varso trwa właśnie realizacja płyty fundamentowej, której grubość wynosi nawet 3,6 metra. To wyjątkowo skomplikowany etap prac. Do solidnego posadowienia najwyższego z trzech budynków HB Reavis użyje aż 2,5 tys. ton zbrojenia i niemal 10 tys. m3 betonu. W środkowym budynku - Varso 1 - trwają już pierwsze roboty ogólnobudowlane w garażu podziemnym, a wkrótce rozpoczną się prace fasadowe. Varso 2 osiągnie poziom "zero" za kilka tygodni, a Varso Tower późną jesienią.

Inwestor HB Reavis postawił na najlepszych architektów. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci. Z brytyjskiej pracowni nad projektem pracował m.in. Grant Brooker, Krzysztof Górnicki i Jędrzej Kolesinski. Na parterach dwóch niższych budynków zaprojektowanych przez polską pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci, pracownicy biurowi i sąsiedzi znajdą niewielkie sklepy, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Pasaże pod dachem będą służyć warszawiakom przez cały rok.