REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak się zmienia Bydgoszcz. Inwestycje nad Brdą

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 19 gru 2016 10:52
Tak się zmienia Bydgoszcz. Inwestycje nad Brdą
Arkada Business Park fot. materiały prasowe

Bydgoszcz, dzięki inwestycjom nad Brdą, odzyskuje wizerunek miasta związanego z rzeką. A to nie koniec zmian.

REKLAMA

Na inwestycje w tereny nadrzeczne w ciągu ostatnich lat trafiło ponad 85 mln zł. Pozwoliło to stworzyć nad Brdą miejsca zachęcające do spacerów i rekreacji.

Co się zmieniło nad Brdą?

Jedną z kluczowych inwestycji, dzięki której nabrzeża Brdy w Śródmieściu odzyskały blask była rewitalizacja bulwarów na odcinku od mostów kolejowych do ul. Marszałka Focha oraz przebudowa przystanków tramwaju wodnego. Wraz nowymi nabrzeżami i chodnikami powstały też ścieżki rowerowe, place zabaw, skatepark, podesty, fontanny oraz zrealizowano szereg nasadzeń - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Wraz z budową mariny na Wyspie Młyńskiej , która stała się jedną z ikon nowoczesnej architektury uporządkowany został prawy brzeg Brdy od mostów Solidarności do jazu. Przy rewitalizacji ulic wokół Starego Rynku zadbano również o restylizację mostów na ul. Mostowej, Ku Młynom i Tamka. W trakcie remontu wykonawcy pod nadzorem konserwatora zabytków zadbali o odtworzenie zabytkowych detali (m.in. kutych balustrad i latarni). Przy Operze Nova powstał również pomost. Inwestycje nad brzegiem Brdy realizowane są również w dzielnicy Brdyujście. Zmodernizowana  została wieża sędziowska oraz poszerzono akwen mety na Torze Regatowym - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

To nie koniec zmian

Jak podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, opracowywany jest gminny program rewitalizacji. W oparciu o ten instrument planowana jest przebudowa kolejnego odcinka bulwarów od mostu Bernardyńskiego w kierunku Trasy Uniwersyteckiej. Gotowy jest projekt na realizację tego zadania, także dla odcinka od Trasy Uniwersyteckiej do mostu Pomorskiego. Ze środków na rewitalizację Starego Miasta i ulic przyległych przygotowywana jest koncepcja  stworzenia ciągu pieszo-rowerowego na prawym brzegu Brdy od ul. Czarna Droga do Wyższej Szkoły Gospodarki.

Trwają prace konserwatorsko-zabezpieczające w Młynach Rothera, które poddane zostaną rewitalizacji. Wraz z ich zakończeniem bydgoszczanie dodatkową przestrzeń rekreacyjną nad samym brzegiem rzeki w sercu miasta.

Opracowywana jest dokumentacja projektowa dla nowej mariny klubu RTW „Bydgostia”. Wraz z budynkiem przebudowane zostaną przyległe nabrzeża Brdy. Powstaje również dokumentacja niezbędna do budowy hangaru na łodzie i  przebudowy trybun przy Torze Regatowym.

Zaś z budową biurowców Arkada Business Park uporządkowana zostanie przestrzeń pomiędzy rzeką i ulica Fordońską.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY