REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak zmienia się skyline Warszawy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 lis 2017 14:03
Tak zmienia się skyline Warszawy
fot. materiały prasowe

Zasoby biurowe Warszawy przekroczyły już 5 mln mkw., a jeszcze wiosną 2009 roku stolica miała 3 mln mkw. biur. Te liczby pokazują jak dynamicznie zmienia się skyline miasta. Zmiany te można zobaczyć w najnowszej wersji Warsaw Compass.

REKLAMA

To już trzeci rok z rzędu, kiedy ekipa SkyConcept sfotografowała Warszawę z lotu ptaka. Pojawiając się znów w tych samych miejscach pokazaliśmy tym samym, jak miasto zmienia się pod względem zabudowy, i jak kolejne wieżowce zmieniają panoramę stolicy. W aplikacji webowej Warsaw Compass użytkownicy mogą obejrzeć lotnicze panoramy 360 stopni wykonane w równych odstępach czasu – każdego lata od 2015 roku. Fotografie pozwalają dokładnie pokazać obiekty oraz otoczenie Centralnego Obszaru Biznesu stolicy. W tegorocznej aktualizacji panoram pojawił się podział na wszystkie lata, dzięki czemu internauci mogą z menu wybrać interesującą ich panoramę. Zmieniając widok i przechodząc do kolejnej panoramy, można te same budynki zobaczyć w nowej odsłonie. Na panoramach zostały oznaczone różne wieżowce – te istniejące, w budowie oraz planowane. Mapa wieżowców prowadzi zaś do wybranych przez twórców widoków prezentujących poszczególne budynki.

– Warszawa jest biznesowym sercem Polski, stąd nic dziwnego, że powstaje tu najwięcej budynków biurowych w kraju. Jak co roku w projekcie Warsaw Compass pokazujemy zmiany, jakie zachodzą w panoramie warszawskich wieżowców. Aplikacja daje możliwość obejrzenia miasta z lotniczej perspektywy, z kilku lokalizacji, i zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych budynków – mówi Tomasz Ogrodzki, partner w SkyConcept.

W tym roku zdjęcia były wykonane pod koniec lata. Już do czasu publikacji rozpoczęły się kolejne inwestycje w mieście, zatem kolejny rok zapowiada ciekawe zmiany w warszawskim skylinie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY