REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak zmieniła się Zaspa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 kwi 2017 11:05
Tak zmieniła się Zaspa
Galeria Zaspa
Tak zmieniła się Zaspa
Tak zmieniła się Zaspa
Tak zmieniła się Zaspa

Rok temu zakończyła się modernizacja Galerii Zaspa. Było to jedno z najstarszych centrów handlowych w Trójmieście. Tylko w ciągu ostatniego półrocza galerię odwiedziło blisko 850 tysięcy klientów.

REKLAMA

- Galeria Zaspa to przede wszystkim centrum codziennych, wygodnych zakupów dla mieszkańców okolicznych osiedli. Naszym głównym celem było zachowanie handlowych tradycji tego miejsca, które sięgają lat 90-tych, i tchnięcie w nie nowego życia – podsumowuje Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park. Dotychczasowa frekwencja potwierdza, że udało nam się zrealizować ten plan, a przygotowana oferta spotkała się z bardzo dobrym odbiorem klientów. Swój sukces biznesowy potwierdzają także najemcy operujący w Galerii Zaspa, co daje powody do dużej satysfakcji – dodaje.

Modernizacja była prowadzona przez Grupę Capital Park i Akron Grup w oparciu o koncepcję 4RE zakładającą repozycjonowanie, redesign, rekomercjalizację oraz rebranding dawnego ETC w celu dostosowania go do aktualnych standardów rynkowych. Centrum handlowe przeszło gruntowną przebudowę obejmującą m.in. wzmocnienie konstrukcji oraz unowocześnienie wnętrz i elewacji obiektu, a także całkowitą zmianę układu komunikacyjnego. Obiekt został również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Galeria Zaspa stale nawiązuje do pierwotnej funkcji obiektu – hangaru lotniczego, zarówno poprzez elementy architektoniczne, jak i wizualne. Na ścianach znajdują się grafiki z historycznymi zdjęciami, a elementy konstrukcyjne stylizowane są na skrzydła samolotu.

Za prace budowlane odpowiadała firma Budimex. Autorem koncepcji elewacji nowej galerii było austriackie biuro ATP Architekten Inginieure, natomiast projekt budowlany i wykonawczy wykonała pracownia Alicja i Andrzej Andrzejewscy z Gdyni. Cały budynek jest okalany dużą siatką z charakterystycznym, rozpoznawalnym wzorem zaprojektowaną w technice 3D przez Przemysława Mac. Stopę – cenionego na całym świecie architekta i założyciela biura projektowego Massive Design. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY