REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Takiego hotelu jeszcze nie było we Wrocławiu. Trwają zaawansowane prace

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2017 11:40
Takiego hotelu jeszcze nie było we Wrocławiu. Trwają zaawansowane prace
fot. mat. prasowe
Takiego hotelu jeszcze nie było we Wrocławiu. Trwają zaawansowane prace
Takiego hotelu jeszcze nie było we Wrocławiu. Trwają zaawansowane prace

Wrocławski hotel to projekt dla nas szczególny ze względu na rangę miejsca i rozwiązania architektoniczne mające na celu dopasowanie budynku do zabytkowej części miasta - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag. Spółka została właśnie wybrana na wykonawcę drugiego etapu realizacji - wyjątkowego hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu.

REKLAMA

Hotel z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry. W 7-kondygnacyjnym obiekcie o pow. użytkowej 12,633 m kw. i kubaturze 57,042 m sześc. znajdą się sale konferencyjne, sala balowa, otwierająca się na ogród hotelu, 184 pokoje dla gości, restauracja oraz 53 miejsca parkingowe. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2019 roku. Autorem projektu hotelu jest pracowania Forum Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group.

Cechą wyróżniającą obiekt jest fasada zaprojektowana z klinkieru wypalanego metodą tradycyjną. Cegła została dobrana w taki sposób, aby nawiązywać do otaczającej hotel gotyckiej architektury sakralnej, w tym sąsiadującej z nim Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Cegły klinkierowe układane będą na prefabrykowanych gzymsach z betonu architektonicznego na białym cemencie. Gzymsy zostaną przymocowane do stropów i nadciągów żelbetowych poprzez system łączników termoizolacyjnych co drugą kondygnację. Wewnątrz obiektu zaprojektowano ściany i stropy z betonu licowego bez dodatkowych wykończeń, co stanowi wyzwanie przy realizacji robót żelbetowych, ponieważ instalacje elektryczne, zatopione w ścianach i stropach, muszą być wykonane równolegle z tym zakresem prac. Ze względu na szczególne wymagania konserwatorskie wszystkie instalacje i maszynownie, obsługujące budynek, zostaną w pełni wbudowane w jego kubaturę.

 Inwestorem jest spółka Plac Katedralny JS  należąca do firmy Tacit Investment. - Nowy wrocławski hotel uzupełni architektonicznie historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego. Zadaniem naszym i zadaniem partnerów, z którymi realizujemy tę inwestycję jest stworzenie miejsca, które nie tylko dopełni ten obraz, ale także pozwoli jeszcze bardziej docenić wyjątkowy klimat Ostrowa Tumskiego. Budynek będzie się charakteryzował najwyższym standardem, świetną architekturą, doskonałym wykończeniem i zachwycającym designem. Jednym słowem – będzie unikalny i niepowtarzalny – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.

Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część stolicy województwa dolnośląskiego, obejmująca odbudowane po wojnie – Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja. W tej części Wrocławia znajdują się również instytucje kulturalne – Muzeum Archidiecezjalne i Muzeum Przyrodnicze, a także Ogród Botaniczny. Goście hotelu będą mogli podziwiać unikalny widok Ostrowa Tumskiego, roztaczający się z rekreacyjnego tarasu na ostatniej kondygnacji obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY