REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Takiej szkoły jeszcze nie było w Polsce

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 07 mar 2018 16:19
fot. UM Marki

Już za kilka tygodni rozpocznie się budowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Markach w woj. mazowieckim. Umowa na wykonanie inwestycji o wartości prawie 86 mln zł została podpisana z firmą Budimex 7 marca.

REKLAMA

Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne to największa inwestycja w dziejach współczesnych Marek. W kompleksie przy Wspólnej znajdzie się szkoła podstawowa dla 1200 uczniów, sala widowiskowa, sala sportowa, basen, pełnowymiarowe boisko z bieżnią, trzy boiska wielofunkcyjne, miasteczko ruchu drogowego oraz parking dla 300 samochodów. Kompleks ma być gotowy latem 2019 roku.

- Kompleks przy Wspólnej z założenia miał być zeroenergetyczny, co oznacza, że w rocznym bilansie zużyje tyle energii, ile sam wyprodukuje. Osiągnęliśmy to dzięki zastosowaniu systemu odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu. Budynek ma właściwości termoizolacyjne na najwyższym poziomie, jest wyposażony w urządzenia oszczędzające wodę. Ponadto będzie posiadał możliwość regulacji nie tylko temperatury, ale także wilgotności powietrza i barwy światła w zależności od nasłonecznienia pomieszczeń. Całą wodę z deszczu będziemy magazynować i wykorzystywać na dachach zielonych oraz do podlewania – opowiada Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich.

Przeczytaj więcej: W Markach powstanie jedyna w Polsce "samowystarczalna" szkoła

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY