REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tarasy Zamkowe mają nowoczesne i ekologiczne technologie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lut 2015 15:57
Tarasy Zamkowe mają nowoczesne i ekologiczne technologie
Tarasy Zamkowe, Lublin
Tarasy Zamkowe mają nowoczesne i ekologiczne technologie
Tarasy Zamkowe mają nowoczesne i ekologiczne technologie

4 marca nastąpi otwarcie Tarasów Zamkowych, najnowszej inwestycji handlowej w Lublinie. W nowoczesnym obiekcie zaprojektowanym i wybudowanym według najwyższych standardów zamontowano 34 urządzenia mobilne marki Schindler, zapewniające komfortowy transport klientów.

REKLAMA

Do otwarcia centrum handlowego został tydzień, a Tarasy Zamkowe już kuszą mieszkańców stolicy Lubelszczyzny. Na 38 tys. mkw. przestrzeni handlowej znajdzie się 150 sklepów i punktów usługowych. Wśród nich pojawią się marki dotychczas nieobecne na mapie handlowej miasta, m.in. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho czy Swarovski.

Zlokalizowana tuż przy Zamku Lubelskim, kilka minut od serca Starego Miasta, galeria komponuje się z otoczeniem dzięki niekonwencjonalnej aranżacji dachu. Blisko 17 tys. mkw. zajmie strefa zieleni, podzielona na dwie części. Na pierwszej, otwartej dla wszystkich, liczącej ponad 5 tys. mkw. znalazły się różnego rodzaju trawy, drzewa na skarpach, poprzecinane alejkami spacerowymi. Wokół strefy dla spacerowiczów zaprojektowano ponad 10 tys. mkw trawników.

Wykorzystanie żywej zieleni w projekcie odzwierciedla założenia inwestora. Budynek został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Tarasy Zamkowe to pierwsze polskie centrum handlowe, które uzyskało prestiżowy certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej. Inwestor zadbał, aby każdy element galerii został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Aby uzyskać takie wyróżnienie, nie tylko budynek, ale także jego wyposażenie i elementy wykończeniowe musiały spełnić najwyższe standardy. Podlega im między innymi komunikacja wewnątrz budynku, której organizację zapewnią produkty marki Schindler. W galerii znalazły się 34 urządzenia marki Schindler: 5 dźwigów osobowych S2400, 16 biegów schodów ruchomych S9300 oraz 4 biegi ruchomych chodników S9500. Windy osobowe zostały wyposażone w przeszklone drzwi kabinowe i przystankowe, idealnie wpasowujące się w klimat wnętrza galerii. Schody i chodniki ruchome mają zainstalowany system oszczędzania energii, co oznacza, że gdy nie będzie pasażerów, urządzenie przełączy się na pracę w tryb ruchu pełzającego, a następnie po pewnym czasie całkowicie zatrzyma. Kiedy zaś pojawią się pasażerowie urządzenie automatycznie wystartuje i powróci do prędkości nominalnej. Transportowi towarów będzie zaś służyć 9 dźwigów S2600.

Tarasy Zamkowe nie są pierwszą inwestycją komercyjną w Lublinie, w której znalazły się urządzenia mobilne firmy Schindler. W otwartym w zeszłym roku centrum handlowym Atrium Felicity Schindler Polska zamontowała nowoczesne i zaawansowane technologicznie windy, chodniki i schody ruchome. Na terenie obiektu działa w sumie dziesięć dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta.

Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Warto zauważyć, że Atrium Felicity było największym nowo wybudowanym centrum handlowym w 2014 r. a sam Lublin największym miastem, w którym powstała nowa galeria.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY