Tarasy Zamkowe w Lublinie: najnowsze wieści z budowyPropertydesign.pl - 25-06-2014 11:22


Kilka dni temu Immofinanz Group zawiesiła wiechę na najwyższym punkcie centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie. Inwestycja zaprojektowana przez pracownię Stelmach i Partnerzy zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2015 r.

17 czerwca br. spółka Immofinanz Group świętowała uroczyste zawieszenie wiechy symbolizującej zakończenie konstrukcji dachu nowo budowanego centrum handlowo-rozrywkowego Tarasy Zamkowe w Lublinie. Dynamicznie postępujące prace budowlane i zakończenie istotnego etapu realizacji uczcili wspólnie zarząd inwestora obiektu, generalnego wykonawcy oraz władze lokalne. Imponująca rozmachem i architekturą galeria została zaprojektowana przez pracownię Stelmach i Partnerzy.

Tarasy Zamkowe to pierwsze w Lublinie wysokiej klasy centrum handlowe zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Będzie to obiekt posiadający bardzo dobrą dostępność komunikacyjną oraz wygodny układ funkcjonalny. Na najemców oraz klientów czekać będzie 38 tys. mkw powierzchni najmu. Immofinanz Group, inwestor i deweloper galerii, koncentruje się na pozycjonowaniu Tarasów Zamkowych zgodnie z profilem obiektu, który jest centrum miejskim z dominacją marek modowych.

- Wiecha dla naszej branży to prawdziwe święto budowlańca. Oznacza ono bowiem zakończenie ważnego etapu budowy – stanu surowego. Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem i założeniami. Zaawansowanie robót związanych z konstrukcją stalową dachu wynosi 70 proc., obecnie wykonujemy izolację termiczną oraz hydroizolację dachu. Trwają roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu, a także prace przy fasadach szklanych i elewacji. Pod koniec lipca planujemy zamknięcie budynku przed wpływem czynników atmosferycznych - Jerzy Werle, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny Warbud S.A.

- Biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja została rozpoczęta w połowie ubiegłego roku od skomplikowanych robót gruntowych, dużym osiągnięciem zarówno inwestora, jak i generalnego wykonawcy, było dojście do tak zaawansowanego etapu w tak krótkim czasie. Inwestycja Immofinanz Group doskonale wkomponuje się w rewitalizację bezpośredniego sąsiedztwa Starego Miasta oraz przyczyni się do powstania nowego układu komunikacyjnego w centrum naszego miasta - Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kolejny etap prac budowlanych

Tarasy Zamkowe osiągnęły już docelową wysokość 11 m. Zakończone zostały prace przy budowie stropu nad poziomem 1. Dotychczas wykonanych zostało 65 proc. planowanych prac. Obecnie trwa zamykanie bryły budynku, równocześnie prowadzony jest montaż ścianek działowych wewnątrz obiektu. Generalnym wykonawcą jest Warbud S.A. Na budowie Tarasów Zamkowych zatrudnionych jest obecnie na dwóch zmianach ponad 460 osób. Ponadto przy budowie centrum pracuje 24 podwykonawców.

Nowoczesne centrum handlowe z certyfikatem BREEAM

Projekt Tarasów Zamkowych łączy w sobie unikalny koncept architektoniczny i wysokie standardy ekologiczne. Tarasy Zamkowe to nie tylko proekologiczny budynek w dobie zrównoważonego rozwoju, spełniający standard energooszczędności BREEAM. To również nowoczesna przestrzeń publiczna, która stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań Lublinian – zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Wyjątkowy efekt osiągnięto poprzez wykorzystanie w projekcie zielonego dachu, na którym znajdą się drzewa, krzewy, liczne ścieżki i punkty widokowe. Plany zakładają zdobycie poziomu „Excellent” w certyfikacji BREEAM dla tego obiektu. Certyfikat ten jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Stawia on przed inwestorem wiele dodatkowych wymagań projektowych w zakresie przyjazności dla środowiska, użytkowników i promowania zdrowego stylu życia. Tarasy Zamkowe w Lublinie to obiekt zaprojektowany z wykorzystaniem technologii symulacji dynamicznego modelowania energetycznego.