REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2016 14:26
Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę
Tu jeszcze przed zmianami Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic, fot. Baumit
Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę
Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę
Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę
Te przedszkola przejdą prawdziwą metamorfozę

Wiele badań przeprowadzanych przez psychologów dowodzi, że dzieciństwo tworzy pierwsze fundamenty pod dorosłe życie. Otoczenie, w którym przebywają najmłodsze pociechy, odgrywa kluczową rolę kształtując w nich podstawowe cechy osobowości. Stąd wziął się pomysł na akcję „ColorLove Przedszkole”.

REKLAMA

To ciekawa inicjatywa firmy Baumit, która pokazuje, że biznes również może korzystnie wpływać na życie dziecięcej społeczności. Celem „ColorLovego Przedszkola” jest nasycenie kolorami otoczenia, w którym przebywają najmłodsi. Wszystko po to, aby dzieci mogły spędzać czas w miejscu, które jest dla nich przyjazne i daje możliwość rozwoju poprzez naukę i zabawę. Dodatkowo firma Baumit pragnie uatrakcyjnić krajobraz okolicy, w której zlokalizowane są przedszkola.

Zabawa dla małych i dużych

Konkurs wystartował z początkiem sierpnia 2015 r., kiedy rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń od przedszkoli z regionu Krakowa i Trójmiasta. Spośród 10 najwyżej uplasowanych w rankingu przedszkoli, w każdym z rejonów, jury wybrało ostatecznych zwycięzców zabawy. I tak w regionie Krakowa najlepsze na mecie okazało się Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic, natomiast w strefie Trójmiasta na najwyższym stopniu podium stanął Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa w powiecie wejherowskim. W ramach nagrody za zwycięstwo obie placówki wkrótce zyskają nową elewację.

ColorLova fasada o krok

Wyłonienie laureatów to jednak nie koniec emocji. Konkurs wszedł w najbardziej wyczekiwany przez wszystkich etap. Architekci zaprzyjaźnieni z firmą Baumit przygotowali projekty, dzięki którym wiemy jak będą wyglądały odnowione placówki.

Przedszkole w Sychowie na remont elewacji czekało kilkanaście lat. Dzięki inicjatywie nadszarpnięty zębem czasu budynek otrzyma drugą młodość, nie tracąc przy tym swojego tradycyjnego charakteru. Również mieszkańcy Wrząsowic z radością przyjęli wieść o zwycięstwie, bo dzięki niemu „Lenkowo” już niebawem zmieni swoje oblicze, a przedszkolaki będą mogły spędzać czas w tętniącej kolorami placówce. To w tych przedszkolach fasady nabiorą nowych barw. Przygotowania do metamorfozy zwycięskich obiektów trwają pełną parą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY