REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Teatr Kwadrat w nowej odsłonie

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 lut 2016 16:02
Teatr Kwadrat w nowej odsłonie
Wielkie otwarcie Teatru Kwadrat, fot. UM Warszawa

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie przeszedł generalną modernizację według projektu pracowni Are.Stiasny & Wacławek. Wcześniej mieściło się tu kino i przez krótki czas prywatny Teatr Bajka.

REKLAMA

Właśnie zakończyła się kompleksowa modernizacja Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, która obejmowała m.in. remont i adaptację pomieszczeń dawnego kina. Powstało nowe zaplecze sceniczne, poprawił się komfort widzów, a budynek zyskał całkowicie nową infrastrukturę - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Remont teatru, w tym stworzenie nowej kameralnej sceny dla około 100 osób, pozwoli na prezentację spektakli teatralnych, ale również na realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej. W ciągu paru następnych miesięcy zostanie dobudowana winda, dzięki której placówka stanie się również dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo, czy rodziców z małymi dziećmi - podaje warszawski magistrat.

Remont generalny rozpoczął się w maju 2015 roku, zaś pierwszy spektakl w zmodernizowanym teatrze odbędzie się 25 lutego br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY