REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Teatr na poddaszu galerii handlowej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 lis 2015 09:25
Teatr na poddaszu galerii handlowej
fot. Galeria Katowicka

W nietypowym miejscu wystawia się Teatr Śląski. Spektakle odbywają się na poddaszu Galerii Katowickiej.

REKLAMA

Nowa przestrzeń Teatru Śląskiego powstała w ramach prowadzonego przez Galerię Katowicką Projektu Wyższy Poziom – inicjatywy, która przybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwia aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach.

- Pomysł, który leżał u źródeł przedsięwzięcia pod nazwą Projektu Wyższy Poziom, został zrealizowany. W centrum miasta, w punkcie docelowym, ale też i w drodze, w zaskakującym otoczeniu, w miejscu na pozór nieoczywistym, powstała przestrzeń dla sztuki, teatru, muzyki i wielu innych aktywności. Od rozmów z przedstawicielami Teatru Śląskiego, kilka miesięcy temu, wszystko się zaczęło... Bardzo nas cieszy, że „Scena w Galerii” zaczyna działać i że możemy razem z jej gospodarzem zaprosić każdego do obcowania ze sztuką w nowym miejscu – mówi Ewa Spychalska, dyrektor Galerii Katowickiej.

„Scena w Galerii” jest czwartą – po Dużej, Kameralnej i Scenie w Malarni – stałą sceną, którą w Katowicach prowadzić będzie Teatr Śląski. W niecałe dwa miesiące zbudowano w Galerii Katowickiej przestrzeń do działań artystycznych z widownią na 200 osób.

– „Scena w Galerii” stanowić będzie przestrzeń, gdzie teatr spotyka się z miastem. W miejscu załatwiania różnych spraw, będziemy rozmawiać o rzeczach codziennych – prywatnych i publicznych, lokalnych i globalnych. Będziemy rozmawiać poprzez spektakle, warsztaty, debaty, spotkania, czytania tekstów, dyskusje. To pierwszy raz w Polsce, gdy teatr publiczny na stałe gości w przestrzeni komercyjnej, a także eksperyment społeczno-artystyczny – mówi Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY