REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 mar 2016 10:12
Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę
Ghelamco, koncepcja inwestycji przy pl. Grzybowskim
Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę
Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę
Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę
Teatr Żydowski będzie miał nową siedzibę

Ghelamco, właściciel obiektu przy pl. Grzybowskim 12/14/16, stanowczo zaprzecza, jakoby Teatr Żydowski miał zostać zamknięty, a jego działalność jako instytucji kultury miała być zagrożona przez plany inwestycyjne dewelopera. Firma zbuduje dla Teatru Żydowskiego nową siedzibę, a realizacja została zaplanowana tak, by teatr mógł grać bez żadnej przerwy, jest to również uwzględnione w zawartym porozumieniu.

REKLAMA

- Nigdy nie zamierzaliśmy zamykać Teatru! Nie wzywamy również Teatru do natychmiastowego opuszczenia jego siedziby. Stanowczo i zdecydowanie zaprzeczamy tego typu nieprawdziwym informacjom, które pojawiają się w niektórych mediach. W piątek zaapelowaliśmy do Teatru o tymczasowe wstrzymanie działań, w tym szczególności organizacji wydarzeń o charakterze publicznym – ale tylko do momentu usunięcia zagrożeń dla bezpieczeństwa pracowników i gości teatru, które zostały wskazane w ekspertyzach budynkowych. Po usunięciu przez Teatr tych nieprawidłowości, instytucja może dalej funkcjonować w obecnym budynku, aż do czasu wybudowania dla niego nowej siedziby, (na podstawie porozumienia z lutego 2014 r. zawartego pomiędzy Teatrem, TSKŻ, Ghelamco przy udziale m. st. Warszawa). Nowa siedziba TSKŻ ma zaplanowane pomieszczenia dla Teatru Żydowskiego o pow. 4200 mkw. i jest planowana na tej samej działce przy pl. Grzybowskim. Nowe pomieszczenia Teatru stanowią integralną część planowanej przez nas inwestycji – zajmują kondygnacje -1, parter, antresole, pierwsze oraz drugie piętro. Planowane pomieszczenia zajmują ponad 2/3 powierzchni projektowanego budynku TSKŻ i ponad 3/4 jego kubatury – komentuje Damian Woźniak, członek zarządu Ghelamco Poland.

Ghelamco zbuduje dla Teatru Żydowskiego nową siedzibę, a realizacja inwestycji została zaplanowana tak, żeby Teatr mógł grać bez żadnej przerwy, jest to również uwzględnione w zawartym porozumieniu.

Budynek przy pl. Grzybowskim 12/14/16, w którym obecnie mieści się siedziba TSKŻ i Teatr Żydowski, nie jest objęty ochroną konserwatorską i nie jest wpisany w Rejestr Zabytków, a m. st. Warszawa po uzgodnieniach z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało zgodę na jego rozbiórkę. Wszelkie dotychczasowe próby wpisu tego budynku do rejestru, ewidencji oraz gminnej ewidencji zostały rozstrzygnięte negatywnie. Ghelamco ma też pisemne potwierdzenie, od Stołecznego Konserwatora Zabytków, z początku marca 2015 r., że nie umieścił obiektu na liście budynków modernistycznych rekomendowanych do ochrony.

Nowa siedziba dla Teatru Żydowskiego

Od kilku lat Ghelamco pracuje nad projektem nowej inwestycji, która zapewni Teatrowi oraz Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Żydów w Polsce nową siedzibę o bardzo wysokim standardzie. Nowy budynek powstanie na tej samej działce, tuż obok aktualnej siedziby Teatru i przy PL. Grzybowskim 12/14/16.

Więcej o szczegółach inwestycji na Propertynews.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY