REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Technologia LED na dobre w sklepach Walmart

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 kwi 2014 16:18
Technologia LED na dobre w sklepach Walmart
Walmart, fot. GE Lighting
Technologia LED na dobre w sklepach Walmart

Walmart i GE przeprowadzają globalną transformację oświetlenia w branży detalicznej za pomocą energooszczędnych LEDów. Dzięki wymianie oświetlenia Walmart zredukuje zużycie energii na sklep z tego tytułu o 40%. Ta technologia stanie się standardem w branży detalicznej.

REKLAMA

Walmart ogłosił plany zakupu energooszczędnego oświetlenia sufitowego w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe supercentra w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii. Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40% na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań a firma postawi kolejny krok przybliżający ją do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju – redukcji zużycia energii w budynkach sieci o 20% do 2020 r. Dla firmy Walmart jest to największy w historii zakup oświetlenia LED od GE.

- Staraliśmy się znaleźć i wykorzystać skalę rozwiązania opartego o technologię LED, które zapewni oszczędność kosztów i wysoką jakość. Współpracując obecnie z GE, przecieramy szlaki, aby technologia ta była standardem w branży detalicznej – powiedział Doug McMillon, Prezes i Dyrektor Generalny sieci Wal-Mart Stores, Inc. - LEDy stały się integralnym elementem modelu efektywności energetycznej w naszych sklepach i odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu przez naszą sieć celów zrównoważonego rozwoju. Oszczędności w zużyciu energii przełożą się na utrzymanie niskich cen, których nasi klienci od nas oczekują - dodaje.

Oświetlenie na głównym poziomie sprzedażowym w sklepie odpowiada za 90% całkowitego zużycia światła w każdym budynku. Tylko w USA, wprowadzenie technologii LED zmniejszy zużycie energii o 5% w każdym punkcie. Nowa technologia ma o wiele dłuższy cykl życia i oferuje znaczne oszczędności w kosztach utrzymania.

Instalacja oświetlenia LED produkcji GE rozpocznie się w kwietniu w lokalizacjach należących do sieci ASDA. Tylko w 2014 r. transakcja między siecią Walmart i GE obejmie na poszczególnych rynkach: Brazylia: 34 sklepy (cztery nowe, 30 zmodernizowanych); 41% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie, Ameryka Centralna: 10 nowych sklepów; 54-59% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie, Chiny: 40 sklepów (24 nowe, 16 zmodernizowanych); 42% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie, Meksyk: 37 nowych sklepów; 45% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie, Wielka Brytania: 10 nowych sklepów; 45-51% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie i USA: 100-120 nowych sklepów, 15% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie.

- Mamy za sobą długoletnią i udaną współpracę z Walmart’em ukierunkowaną na rzecz ochrony środowiska – podkreślił Jeff Immelt, Prezes i Przewodniczący GE. Walmart jest liderem branży detalicznej w poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań. Dzięki temu spółka jest w stanie uzyskać znaczne oszczędności w zużyciu energii. Cenimy nasze partnerstwo i jesteśmy dumni z wspólnej pracy skierowanej na zmniejszenie wpływu działalności na środowisko - dodał.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY