REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Technologie multimedialne wchodzą do wnętrz

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 kwi 2014 11:22
Technologie multimedialne wchodzą do wnętrz
Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż

Coraz więcej inwestorów myśląc o architekturze stawia na innowacyjność. To czynnik, który bardzo często ich determinuje, aby spotkać się z architektem i zlecić mu projekt – uważają założyciele pracowni architektonicznej 81.WAW.PL, Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż.

REKLAMA

- Przedsiębiorca zdaje sobie już sprawę, że nie wystarczy pokolorować dwóch ścian, wstawić kilku mebli do wnętrza i rozpocząć proces sprzedaży. Poszukuje czegoś, co wyróżni go na tle konkurencji, a nawet ją wyprzedzi. Innowacyjność i nowoczesne technologie stają się zatem nierozłączną częścią projektów wnętrz – mówi Rafał Grudziąż.

Anna Paszkowska-Grudziąż dodaje, że kiedyś we wnętrzach stosowali standardową elektrykę, czyli włączniki, gniazdka, rozprowadzenie itp. - Teraz wszystko jest sterowane zdalnie, mamy do czynienia z tzw. inteligentnymi systemami. Możemy nie tylko sterować światłem, ale również zewnętrznymi roletami, nagłośnieniem muzyki itp. To również trend w projektowaniu wnętrz - przekonuje.

Ich zdaniem technologie multimedialne wchodzą do wnętrz, a kolorystyka i materiały zmieniają się zawsze. - Raz modne są białe, raz czarne, innym razem z drewna. Coś, czego jeszcze nie było to multimedia. Na pewno będzie ich więcej – uważa Rafał Grudziąż.

Dodaje, że innym wyraźnym trendem w projektowaniu wnętrz jest oświetlenie LED-owe, które wypiera dotychczas stosowane halogeny. Choć technologia ta jest trzy razy droższa w zakupie niż standardowe oświetlenie, wiążę się z dużą oszczędnością w eksploatacji.  - LED-y dają możliwość ukrycia źródła światła. Są niewielkie, łatwo je ukryć w szczelinie, tynku czy płycie GKI. Dają możliwość zlicowania ze ścianą lub sufitem. Dzięki temu, mimo wyższych kosztów zakupu, inwestorzy coraz chętniej je wybierają – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY