REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tera Group dla Kieleckiego Parku Technologicznego. Prace projektowe na finiszu

  • Autor: UM Kielce
  • 02 mar 2017 14:20
fot. UM Kielce

Pracownia architektoniczna Tera Group kończy prace projektowe dla Kieleckiego Parku Technologicznego. Na terenie należącym do parku powstaną nowe tereny inwestycyjne.

REKLAMA

4 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Kielecki Park Technologiczny na uzbrojenie ponad 7,5 ha terenów pod inwestycje. Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, zainteresowanie nieruchomościami ze strony krajowych i zagranicznych firm jest duże, dlatego Park szykuje się do przejęcia kolejnych hektarów. Chodzi o ponad 7,5 hektara terenów stanowiących strefę B i C. Całkowita wartość projektu to 17 mln zł.

Na finiszu są już prace projektowe. Dokumentację opracowuje wyłoniona w przetargu pracownia architektoniczna Tera Group. Natomiast pod koniec marca ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie uzbrojenia. Jeszcze w maju ruszą prace na tym terenie. Najpierw powstanie przekładnia linii wysokiego napięcia, a następnie doprowadzone zostaną niezbędne instalacje: wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, ciepłociąg oraz sieci elektryczne i teletechniczne. Powstaną drogi wewnętrzne. Tereny będą gotowe do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY