REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Teren przed Dworcem Centralnym czeka metamorfoza

  • Autor: wyborcza.pl
  • 15 mar 2017 09:56
Teren przed Dworcem Centralnym czeka metamorfoza
Dworzec Centralny

Kolejarze zapowiadają, że zaniedbany teren przed Dworcem Centralnym wreszcie wypięknieje. O sposobie zagospodarowania tego miejsca będzie można się wypowiedzieć w konsultacjach społecznych - pisze wyborcza.pl.

REKLAMA

Niebawem otoczenie Dworca Centralnego wreszcie ma się zmienić. Kolejarze zapowiadają, że teren od strony Al. Jerozolimskich zostanie zagospodarowany na nowo. Prace będą przeprowadzane w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo jednak, jak może wyglądać plac przed dworcem, bo przed wykonaniem projektu PKP zamierzają przeprowadzić konsultacje społeczne.

Już dwa lata temu kolejarze przedstawiali wstępne wizualizacje, które pokazywały, jak może się zmienić to miejsce. Widać na nich m.in. małe drzewa, poszerzone chodniki i ławki przed wejściem. Pomysł zakładał także zmniejszenie i ucywilizowanie parkingu. Najpewniej jednak zbyt dużych drzew nie da się posadzić, bo w tym miejscu znajduje się płyta nad torami.

Poprawy wyglądu wymaga też teren przed dworcem od strony ul. Emilii Plater. Tu znajduje się parking, którym zawiaduje Zarząd Dróg Miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY