REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tereny po fabryce nici Odra zostaną zrewitalizowane

  • Autor: PAP
  • 12 maj 2016 10:38
Tereny po fabryce nici Odra zostaną zrewitalizowane
fot. Fotolia

Władze Nowej Soli mają szczegółowy pomysł na rewitalizację zakładu nici Odra. Z terenu fabryki mogą zniknąć dwa budynki, które obecnie są własnością Skarbu Państwa. Wartość inwestycji szacowana jest na 15 mln zł.

REKLAMA

Samorząd Nowej Soli stara się o rewitalizację terenów byłego zakładu nici Odra. Wartość inwestycji szacowana jest na 15 mln zł. Zaniedbany teren zakładu miałby być przeznaczony na cele publiczne – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Miasto Nowa Sól liczy na 85 proc. dofinansowania projektu. To właśnie m.in. kwestia dotacji była tematem tego spotkania.

Dokumentacja złożona przez samorząd przeszła już wstępną weryfikację i czeka na decyzję ministra. Miasto chce, aby dawna fabryka zamieniła się w centrum aktywności gospodarczej, którego zarządzaniem zajmowałby się Park Interior (park technologiczny w Nowej Soli).

Zagospodarowanie terenu na te potrzeby wymaga m.in. wybudowania nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, budowy oświetlenia, parkingów i dróg dojazdowych.

Samorząd zamierza zrealizować inwestycję w systemie zaprojektuj i wybuduj w latach 2018-2019. Zakłada, że jego wkład do zadania wyniesie ok. 2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY