REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Termomodernizacja pozwoli oszczędzać ponad 50 proc. energii

  • Autor: mazowieckie.pl
  • 09 gru 2014 13:32
Termomodernizacja pozwoli oszczędzać ponad 50 proc. energii
fot. mazowieckie.pl

Mazowiecki Urząd Wojewódzki przejął budynek przy ul. Marszałkowskiej 3/5 i niebawem rozpocznie jego termomodernizację, która pozwoli na oszczędności oraz lepsze wykorzystanie energii. Według założeń łączny koszt wykonanych prac wyniesie 945 tys. zł. Znajdzie się tu nowa siedziba Wydziału Spraw Cudzoziemców.

REKLAMA

Dzięki termomodernizacji budynku zaoszczędzonych zostanie 54 proc. rocznego zapotrzebowania energii na ogrzewanie. W przyszłości inwestycja ta pozwoli na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W budynku zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna, zamontowanych będzie też 119 grzejników z zaworami termostatycznymi - informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał na termomodernizację 400 tys. zł dotacji. Dodatkowo na ten cel przeznaczone będą fundusze z budżetów wojewody mazowieckiego.

Budynek przy ul. Marszałkowskiej 3/5 po remoncie będzie siedzibą centrum dla cudzoziemców. Obecnie Wydział Spraw Cudzoziemców MUW znajduje się w dwóch różnych budynkach, przy ul. Długiej 6 i pl. Bankowym 3/5. Dzięki tej inicjatywie urząd przeniesie się całkowicie do jednego miejsca.

Całkowite koszty przebudowy wyniosą ok. 17 mln zł - poinformował oficjalny portal mazowieckie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY