REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tin House - niepowtarzalny budynek z... organicznej stali

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 wrz 2017 15:10
Tin House - niepowtarzalny budynek z... organicznej stali
GreenCoat Tin House fot. mat. prasowe
Tin House - niepowtarzalny budynek z... organicznej stali
Tin House - niepowtarzalny budynek z... organicznej stali

Tin House to rozpoznawalny i uznany na całym świecie dom, a udowodnił to międzynarodowy konkurs Iconic Architecture Award 2017, w którym zwyciężył. Co ciekawe, budynek niemal w całości został wykonany z organicznej stali GreenCoat, którego producentem jest SSAB.

REKLAMA

Tin House został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego architekta Henninga Stummela, który nadał budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Budynek zyskał unikalny i orgyinalny wygląd, dzięki całościowemu pokryciu stalą GreenCoat PLX Pro BT, która uchodzi za jedną z najlepszych stali na świecie.

- Projekt Tin House wymagał od nas bardzo dużo pracy, a przede wszystkim ze względu na specyfikę budynku musieliśmy wybrać najlepsze i najtrwalsze materiały. Przyglądaliśmy się wielu materiałom, ale nasz wybór padł właśnie na GreenCoat. Ogromnym plusem tej stali było to, że otrzymaliśmy gwarancję na kolorowe wykończenie, które będzie trwałe – nie będzie płowieć – w celu zachowania unikalnego wyglądu przez wiele lat. Dodatkowo, ważnym dla nas było to, że GreenCoat PLX Pro BT zawiera powłokę przyjazną dla środowiska – mówi Henning Stummel.

Iconic Awards to pierwsza neutralna międzynarodowa nagroda w dziedzinie architektury i projektowania, która skupia się na wzajemnym przenikaniu architektury, projektowania, budownictwa i przemysłu. Wyróżnia wizjonerską architekturę, innowacyjne produkty oraz zrównoważoną komunikację pomiędzy wszystkimi obszarami architektury, budownictwa i nieruchomości oraz produkcji w pięciu głównych kategoriach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY