To będzie centralny punkt dla mieszkańców Jeleniej GóryPropertydesign.pl - 05-06-2014 11:01


Powstaje galeria handlowa Nowy Rynek na centralnie zlokalizowanej działce w mieście, a jej integralną częścią będzie jeleniogórski dworzec PKSP. Projektowanie prowadzi dr inż. Marek Gachowski z biura projektowego Arkus.

Pierwszy etap budowy Nowego Rynku w Jeleniej Górze jest zaawansowany i zauważalny gołym okiem. – Generalny Wykonawca kończy prace ziemne i na ten moment realizuje fazę fundamentowania - mówi Jarosław Lipiński, TK Development. Budową Nowego Rynku zajmuje się firma Erbud S.A. Projektowanie prowadzi dr inż. Marek Gachowski.

Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw., z czego 26 tys. mkw. to powierzchnia handlowa z częścią rozrywkową. W obiekcie może powstać 115 sklepów i punktów usługowych.

Komercjalizacja jeleniogórskiej inwestycji TK Development trwa, a jej aktualny poziom sięga 55%. - Fakt, iż na 1,5 roku przed planowanym otwarciem zakontraktowaliśmy przeszło połowę powierzchni handlowej Nowego Rynku, oznacza mocno zaawansowany poziom wynajmu - mówi Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju, TK Development. - Na ten sukces składa się również pozytywna ocena ze strony najemców, dla których nie bez znaczenia jest centralna lokalizacja inwestycji w mieście oraz profesjonalny i czytelny podział oferty na dwóch poziomach, z naciskiem na modową zlokalizowaną na Poziomie +1.

- Po zintegrowaniu z Dworcem PKS nasza inwestycja będzie centralnym punktem komunikacji dla mieszkańców Jeleniej Góry i okolic oraz turystów. Prognozujemy, że odwiedzalność po otwarciu galerii ukształtuje się na poziomie od 5,5 do 6 mln osób rocznie – dodaje J. Lipiński.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln €.