REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To będzie flagowy hotel Mercure w Krakowie

  • Autor: Anna Liszka, Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2016 16:16
To będzie flagowy hotel Mercure w Krakowie
Wizualizacja hotelu Mercure w Krakowie, fot. materiały prasowe
To będzie flagowy hotel Mercure w Krakowie
To będzie flagowy hotel Mercure w Krakowie

Design krakowskiego hotelu Mercure ma zachwycać. Jego motywem przewodnim będzie królewska dynastia Jagiellonów. Aranżacją wnętrza zajęło się Studio Kaczmarek.

REKLAMA

- Marka Mercure jest osadzona w lokalności, nawiązuje do miejsca, w którym hotel się znajduje. Kraków był dla nas wyjątkowo inspirujący. Dużo zaczerpnęliśmy z Wawelu - mówi Joanna Świerkosz, VP Marketing, Quality and Loyalty w Polsce i Europie Wschodniej.

Według zamysłu projektantów z Kaczmarek Studio wystrój hotelu ma kojarzyć się ze sławnymi elementami wawelskimi, jak np. rzeźbami zdobiącymi strop Sali Poselskiej na Zamku Królewskim na Wawelu. W hotelu znajdzie się dużo miejsca na patchworkowe wariacje na temat starych mebli i dywanów oraz portrety władców. Pojawią się fantastyczne obrazy, które nawiązują do królowych zasiadających u boku swych mężów na Wawelu.

W strefie restauracyjnej ciekawym założeniem jest gradacja w wysokości stołów. Nie będzie spotykanego wszędzie ciągu stołówkowego, bo stoły będą różnych wysokości. 

- Państwo Kaczmarek (red. Iwona i Mirosław Kaczmarek) są bardzo uzdolnieni i dobrze czują rynek hotelarski, który ma swoją specyfikę. Ważny jest tu funkcjonalizm, który architekci z Kaczmarek Studio wyjątkowo czują i rozumieją - podkreśla Świerkosz. Obecnie pracownia Kaczmarek zajmuje się również aranżacją hotelu Mercure Poznań Centrum.

- Liczymy, że nowy Mercure w Krakowie zostanie otwarty jesienią br. - zdradza Świerkosz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY