REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To będzie najdłuższy woonerf w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 28 lip 2017 13:31
To będzie najdłuższy woonerf w Łodzi
fot. facebook.com/lodzpl

Ogromna ilość zieleni m.in. drzewa, krzewy, nowa wielokolorowa kostka betonowa i meble miejskie, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i rowerzystów - zakończono pierwszy etap prac na najdłuższym woonerfie w Łodzi.

REKLAMA

Jednym ze zwycięskich wniosków z budżetu obywatelskiego w poprzednich latach była przebudowa ul. Pogonowskiego na otoczenie bardziej przyjazne mieszkańcom. Przeznaczony do przebudowy odcinek liczy ponad 300 metrów. W ten sposób stanie się najdłuższym woonerfem w Łodzi. - Po zakończeniu inwestycji będzie to strefa, po której mieszkańcy Łodzi będą mogli poruszać się całą szerokością. To będzie teren publiczny łączący funkcje ulicy, deptaka, parkingu i miejsca spotkań. Będzie to również strefa uspokojonego ruchu z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Zadbaliśmy też o podwyższenie bezpieczeństwa. Pierwszy etap prac za nami, pozostał wyłącznie odbiór wykonanych prac. Podpisaliśmy także umowę z wykonawcą na kolejny etap prac, aby jak najszybciej zakończyć tę modernizację - wylicza Edyta Westrych-Maćkowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich. Zakładamy że kolejny, już drugi etap robót, rozpocznie się około 7 sierpnia - dodaje.

Po kompletnym zrealizowaniu inwestycji na całym odcinku nawierzchnia zyska ozdobną kostkę, pojawią się nowe meble miejskie, czyli ławki, stojaki rowerowe, kosze. Będzie też blisko 60 miejsc parkingowych i nowe oświetlenie. Zieleń wzbogaci się o krzewy i byliny - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY