REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To będzie nowe miejsce spotkań dla łodzian. W planach stylowy pasaż i mural 3D

  • Autor: UM Łódź
  • 12 lip 2017 13:00
To będzie nowe miejsce spotkań dla łodzian. W planach stylowy pasaż i mural 3D
Jedne z łódzkich murali, fot. PTWP

Stylowy pasaż, wyremontowana kamienica i nowoczesny mural 3D zastąpią znajdujące się na rogu łódzkich ulic Kilińskiego i Jaracza parkingi oraz nieuporządkowane miejsce handlowe.

REKLAMA

- Chcemy uruchomić nowe miejsce dla łodzian. Zostanie tam zaaranżowany pasaż wraz z muralem 3D, które wspólnie zastąpią mieszkańcom aktualny obraz tej przestrzeni – zapowiadają organizatorzy całego projektu. W ramach planu rewitalizacji zmodernizowany zostanie plac na rogu Kilińskiego i Jaracza. Pasaż, wraz z wiatą oraz stalowymi konstrukcjami zastąpi teraźniejszy targ oraz miejsca handlowe, przy czym pełnić będzie funkcję miejsca spotkań dla mieszkańców Łodzi.

Jak informuje łódzki portal miejski, zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39, w której powstaną miejsca użytkowe, mieszkalne oraz pracownie artystyczne, które swoje miejsce znajdą na poddaszu. Jak zapowiedział dyrektor Biura ds. Rewitalizacji Marcin Obijalski, tłem całego projektu ma być mural 3D. Będzie to zarazem kontynuacja konkursu Urzędu Miasta Łodzi „Łódzkie ściany". - Na projekty dotyczące koncepcji muralu czekamy do 11 września do godziny 14 - podkreślił organizator konkursu Kamil Kowalski.

- Będzie to kolejny już mural, który powstanie w Łodzi. Dzięki tej niezwykłej galerii miejskich obrazów wielkoformatowych stworzonej wspólnie z wieloma artystami w Łodzi, możemy zaobserwować, że informacje na temat naszego miasta pojawiają się na całym świecie – dodał.

Iluzoryczny obraz ma serwować obserwatorowi poczucie realności albo wręcz łudzącego podobieństwa, że przedstawiony na płaszczyźnie obraz jest kontynuacją lub rozszerzeniem otaczającej rzeczywistości. Organizator oczekuje, że przedstawiony mural w nadesłanych projektach będzie podejmował dyskusję lub kontynuował istniejący na danej kamienicy język architektoniczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY