REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To jedna z największych inwestycji w historii samorządu Dolnego Śląska

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 18 sie 2014 09:14
To jedna z największych inwestycji w historii samorządu Dolnego Śląska
Budowa szpitala na wrocławskich Stabłowicach, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Budowa nowego szpitala wojewódzkiego w zachodniej części Wrocławia zbliża się do końca. Koszt dokumentacji, budowy oraz wyposażenia placówki to ok. 380 mln zł.

REKLAMA

Budowa szpitala na wrocławskich Stabłowicach zbliża się do końca. Wykonawca robót zgodnie z harmonogramem zakończył prace związane z wykonaniem budynku szpitala oraz lądowiska dla helikopterów. Nowy Szpital Wojewódzki to jedna z największych inwestycji w historii samorządu Dolnego Śląska - informuję Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Budowa szpitala podzielona została na trzy etapy. Pierwszy, związany z pracami fundamentowymi zakończono w czerwcu 2011 roku. Drugi etap polegał na wybudowaniu szpitala, lądowiska oraz zagospodarowaniu terenu wokół. Trzeci, ostatni etap obejmujący zakup wyposażenia medycznego i biurowego oraz wyposażenie informatyczne placówki rozpocznie się w IV kwartale 2014r.

Łączny czas trwania I oraz II etapu budowy wyniósł łącznie 45 miesięcy. Roboty zrealizowano zgodnie z harmonogramem i zostały ukończone w terminie. Zakończenie drugiego etapu budowy oznacza, że Szpital otrzymał pozytywne opinie – Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. III etap budowy szpitala (związany z zakupem sprzętu i wyposażeniem placówki) będzie kosztował ok. 130 mln zł, z czego ok. 100 mln zł to koszty wyposażenia medycznego.

Inwestorem szpitala jest powołana we wrześniu 2009 roku spółka „Nowy Szpital Wojewódzki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY