REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To jedyna taka okazja do poznania pereł industrialnej architektury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lip 2016 13:08
To jedyna taka okazja do poznania pereł industrialnej architektury
Urząd Morski w Gdyni, fot. Katarzyna Mejna

To jedyna taka okazja do poznania portowej architektury Gdyni! Muzeum Emigracji organizuje spacery tematyczne z przewodniczką, które przybliżają aktualną zabudowę portu, jak i to, co z niej bezpowrotnie zniknęło. Na szlak można wyruszyć także samodzielnie.

REKLAMA

Gdyński port – od samego początku związany z emigracjami Polaków – jest równoprawnym z pracami artystów bohaterem projektu. Aby go lepiej poznać, Muzeum zaprasza na spacer architektoniczny z przewodniczką - architektką Anną Orchowską-Smolińską. To wyjątkowa okazja do zwiedzania czynnego portu, dotąd nieeksplorowanego przez szerszą publiczność.

Na trasie pereł industrialnej architektury, zobaczymy najciekawsze gmachy, ale i poznamy ich dawne funkcje, przeznaczenia, tajemnice. Miłośnicy historii architektury ruszą śladami miejsc już nieistniejących, jak portowa wieża ciśnień czy Magazyn Aukcji Owocowych.

Na spacer można się wybrać również samodzielnie. Przy każdym obiekcie lub w miejscu nieistniejącego  już budynku, zostały zainstalowane specjalne stanowiska informacyjne. Obracając rolką, można zapoznać się z historią obiektu w języku polskim i angielskim oraz przyjrzeć się zdjęciom archiwalnym.

Spacery z przewodniczką odbędą się 9 i 16 lipca o godz. 16.00.

Start: Urząd Morski w Gdyni, ul. B. Chrzanowskiego 10

Czas spaceru: 2,5 - 3 h

Długość trasy: 4 km

Na spacery nie obowiązują zapisy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY