REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To jego pomysł na technologię przyszłości zwyciężył w Electrolux Design Lab

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 paź 2015 12:38
To jego pomysł na technologię przyszłości zwyciężył w Electrolux Design Lab
fot. Jordan Lee Martin
To jego pomysł na technologię przyszłości zwyciężył w Electrolux Design Lab
To jego pomysł na technologię przyszłości zwyciężył w Electrolux Design Lab

Koncept Jordana Lee Martina, autora projektu Bloom, zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab.

REKLAMA

Jury wybrało laureatów konkursu Electrolux Design Lab podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Kattilahalli w Helsinkach.

Najlepsi z najlepszych

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył innowacyjny projekt Jordana Lee Martina. Bloom wypełnia lukę pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, zachęcając do zdobywania dobrych kuchennych nawyków. W oparciu o rzeczywiste potrzeby oraz pomysłowe wykorzystanie istniejących technologii, ten zjawiskowy projekt ma ogromny potencjał, który może zostać wykorzystany w edukacji naszych dzieci – tak wybór argumentuje przewodniczący jury – Lars Erikson, Senior Vice President, szef działu wzornictwa Electrolux. Szczęśliwy zwycięzca otrzymał 10 tys. euro oraz półroczny, płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Na drugim stopniu podium stanął za drugie miejsce oraz 6 tys. euro trafiły do Dominykasa Budinasa z Litwy, który zaprojektował Air Shield – wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat. Trzecie miejsce przypadło Jeongbeen Seo z Korei Południowej z projektem oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym - Q.H,  nagroda to 4 tys. euro.

Nagroda publiczności trafiła do Larissy Trindade z Brazylii, która zyskała przychylność ponad 4,3 tys. internautów, którzy oddali najwięcej głosów na jej projekt: Weaver – urządzenie, które natychmiast naprawia nasze ubrania. Za wyróżnienie, autorka konceptu otrzymała 2 tys. euro.

Zdrowie i szczęście najmłodszych

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło Zdrowie i szczęśliwe dzieci. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 1,5 tys. prac z 56 krajów świata. Studenci i absolwenci wzornictwa przemysłowego oraz kierunków technicznych zachwycili jury innowacyjnymi pomysłami w 3 kategoriach: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów i Oczyszczanie powietrza. W dwóch pierwszych etapach  wyłoniono odpowiednio 100, a następnie 35 najciekawszych projektów. W finale znalazło się 6 autorów najlepszych koncepcji, z których jury wybrało trzech laureatów. Publiczność również miała wpływ na ostateczny werdykt konkursu – mogła oddawać głosy na swojego faworyta przez internet.

Electrolux Design Lab

Celem Electrolux Design Lab jest inspirowanie i aktywizowanie studentów wzornictwa z całego świata do opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań przyszłości.

Finałowe projekty:

Voris – robot, który uczy dzieci, jak ważne jest dbanie o ubrania (Martha Fabiola Garcíi Bustos, Meksyk)

Q.H. [Quadruple H] – oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym (Jeongbeen Seo, Korea Południowa)

Future Classroom – interaktywna i samowystarczalna kuchnia dla celów edukacyjnych (Tobias Tsamisisa, Węgry i Niemcy)

Air Shield – wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat (Dominykas Budinasa, Litwa)

Bloom – wypełnienie luki pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, poprzez zachęcanie do nauki dobrych kuchennych nawyków (Jordan Lee Martin, Wielka Brytania)

Plato – robot, który pomaga w opiece nad dzieckiem (Mary Pilyugina, Rosja)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY