REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To już pewne. Nowy wieżowiec zastąpi Ilmet przy rondzie ONZ

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 gru 2016 10:03
To już pewne. Nowy wieżowiec zastąpi Ilmet przy rondzie ONZ
fot. Skanska

Skanska Property Poland podpisała umowę, na mocy której zyskuje prawo do użytkowania wieczystego działki przy Rondzie ONZ w Warszawie. Obecnie znajduje się na niej biurowiec Ilmet, który został wybudowany pod koniec lat 90. W 2011 r. pojawiły się koncepcje ponownego zagospodarowania terenu – właściciel budynku miał go zastąpić 188-metrowym wieżowcem projektu duńskiej pracowni Schmidt Hammer Lassen. Ten właśnie projekt razem z gruntem zakupiła Skanska.

REKLAMA

Ostatni zakup Skanska na Woli poprzedzony był otwarciem inwestycji Atrium 2 przy ulicy Pereca, a także zakupem działki przy ulicy Łuckiej. Dwa największe w Polsce parki biurowe Skanska – Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego i Spark przy Towarowej – są w trakcie realizacji. Tym samym w niedługim czasie projekty Skanska w biznesowym sercu Warszawy, które zostały lub zostaną dostarczone na rynek, przekroczą w sumie 350 000 mkw., czyli ponad dwukrotną powierzchnię Pałacu Kultury i Nauki.

- Budujemy Warszawę od ponad 20 lat. Projekty Skanska to między innymi duży fragment alei Jana Pawła II, a kolejne budynki niebawem staną się elementem zdefiniowanej na nowo ulicy Towarowej. Zakup Ilmetu to następny krok do zbudowania portfolio najlepszych gruntów w mieście. Będziemy dokładnie analizować możliwości odpowiedniego zagospodarowania tego terenu. Jest ich kilka, nie wykluczamy na chwilę obecną żadnego z nich. Chcemy przede wszystkim, żeby tak reprezentacyjny punkt miasta zabudowany był odpowiednią architekturą i dobrze wpisał się w oczekiwania mieszkańców Warszawy – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Budynek Ilmet został wybudowany pod koniec lat 90. W roku 2011 pojawiły się koncepcje ponownego zagospodarowania terenu – właściciel budynku miał go zastąpić 188-metrowym wieżowcem projektu duńskiej pracowni architektonicznej Schmidt Hammer Lassen. Ten właśnie projekt razem z gruntem zakupiła Skanska. Potencjał działki zdaniem Skanska to ok. 60 000 mkw. Budynek Ilmetu oferuje niecałe 20 000 mkw. powierzchni użytkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY