REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2015 14:11
To pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton
OVO Wrocław, restauracja hotelowa, DoubleTree by Hilton
To pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton
To pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton

Na świecie działa ponad 400 hoteli DoubleTree by Hilton w ponad 30 krajach. W Polsce zaledwie 2 – w Warszawie i w Łodzi, ale żaden z nich nie osiągnął poziomu pięciu gwiazdek. Dopiero wrocławski DoubleTree będzie mógł się pochwalić tym standardem.

REKLAMA

To będzie pierwszy DoubleTree by Hilton w Polsce, który będzie miał 5 gwiazdek. Najbardziej rozpoznawalna marka hoteli na świecie otworzy obiekt w 2016 roku w wielofunkcyjnym budynku OVO Wrocław. „Biznes bez krawata”, kompleksowość usług i płynne przenikanie zewnętrznej architektury do wnętrza budynku – to wyróżniki wrocławskiego pięciogwiazdkowca.

Dlaczego międzynarodowa firma zdecydowała się na stworzenie kolejnego obiektu akurat we Wrocławiu i to na tak wczesnym etapie projektu?

- We Wrocławiu brakowało ekskluzywnego hotelu z potężnym zapleczem konferencyjnym, a popyt na takie miejsce staje się coraz bardziej odczuwalny – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO projektu OVO Wrocław. – Wrocław dynamicznie się rozwija, gospodarkę w dużej części napędza międzynarodowy biznes. Wspólnie z Hilton Worldwide stwierdziliśmy, że DoubleTree będzie najodpowiedniejszą marką dla miasta i inwestycji – nowoczesną, przyjazną i doskonale skrojoną na potrzeby biznesu i relaksu.

DoubleTree by Hilton powstaje w futurystycznym kompleksie OVO Wrocław. Hotel będzie rozciągnięty na kilka kondygnacji. Pod ziemią, na poziomie -2 będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelowej restauracji (dania będzie tu przygotowywać 50 osób). Piętro wyżej powstanie centrum fitness z basenem i saunami, a w sąsiedztwie sala balowa o powierzchni 317 mkw. Będzie ona wysoka – 6 m – dlatego w rzeczywistości zajmie po części dwie podziemne kondygnacje. Będzie wykończona w okładzinie corianowej. Na suficie pojawią się wyspy świetlne, które przypominają swoim kształtem wulkany. Za pomocą ścian przesuwnych będzie ją można podzielić na mniejsze przestrzenie. Każda sala posiada możliwość własnej płaszczyzny projekcyjnej.

Lobby i restauracja będą zlokalizowane na parterze. Tutaj też powstanie druga, mniejsza kuchnia, w której będą przygotowywane m.in. śniadania dla gości, a także centrum konferencyjne, w którym znajdzie się 7 sal. W zależności od potrzeb będzie je można różnie zaaranżować. W tym celu są zaprojektowano ściany mobilne.

Na pierwszym oraz drugim piętrze powstanie 189 luksusowych pokoi, które będą mogły przyjąć w sumie 380 gości. Najbardziej ekskluzywny apartament będzie mierzył 113 mkw., a z jego okna goście zobaczą park Słowackiego.

Marka DoubleTree różni się od swojego rodzeństwa powiązanego w całej sieci Hilton Worldwide, a OVO Wrocław jeszcze podkreśli tę wyjątkowość. Podczas gdy każdy hotel DoubleTree estetycznie może wyglądać inaczej, tak goście mogą oczekiwać najwyższego standardu, który gwarantuje marka. Jej motto brzmi: „Biznes bez krawata”. Goście poczują się w hotelu swobodnie, a jednocześnie zostanie im zapewniony najwyższy komfort i najlepsze warunki zarówno do pracy, jak i do odpoczynku.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY