REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To polskie miasto wprowadza jako pierwsze Zielony Budżet Obywatelski

  • Autor: UM Lublin
  • 08 sie 2016 15:46
fot. pixabay.com

Lublin jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza Zielony Budżet Obywatelski. W przyszłym roku na projekty związane z zielenią miasto odda do dyspozycji mieszkańców dodatkowe 2 mln zł. Nabór wniosków ruszy jesienią, a ich realizacja od wiosny 2017.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Lublina, realizację Zielonego Budżetu Obywatelskiego będzie nadzorował miejski architekt zieleni wspierany przez inne wydziały Urzędu Miasta Lublin, które zweryfikują wnioski pod kątem formalnym. Ocena merytoryczna projektów zostanie dokonana przez powołany w tym celu zespół złożony z ekspertów z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu, po spotkaniach publicznych z projektodawcami oraz wszystkimi zainteresowanymi mieszkańcami.

Realizacja projektów będzie możliwa przede wszystkim na terenach gminy Lublin, ale w przypadku projektów o szczególnym znaczeniu dla lokalnych społeczności, także na terenach spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Istotnym warunkiem jest także procentowy udział zieleni w całości projektu. W stosunku do małej architektury nie może on być mniejszy niż 70 proc.

Miasto zrealizowało 11 projektów nasadzeń w pasach drogowych i zagospodarowało zielenią 5 rond. W tym roku powstaje 7 nowych skwerów, a nasadzenia ponad 8,5 tys. krzewów pojawią się jeszcze w kilkunastu miejsach. Obecnie realizowany jest również m.in. projekt zagospodarowania wąwozu na Kalinowszczyźnie. W roku 2015 łącznie posadzono 1061 drzew, 12 439 krzewów, ustawiono 46 konstrukcji kwiatowych, 27 donic, a kwiatami udekorowano ul. Lubartowską - podaje oficjalny portal miejski Lublina.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY