REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To tu powstała najwyższa wieża widokowa z drewna

  • Autor: PAP
  • 24 mar 2016 14:38
fot. Fotolia

W Nadleśnictwie Sława Śląska powstał nowy kompleks obiektów turystycznych i edukacyjnych, którego największą atrakcją jest najwyższa w Polsce wieża widokowa wybudowana z drewna.

REKLAMA

Z mierzącej 40 m wysokości budowli rozpościera się widok na całą gminę Sława, m.in. na krajobraz okolic największego w Lubuskiem Jeziora Sławskiego.

Wieża zbudowana ze świerkowego drewna ma dwie platformy widokowe - na poziomie 20 i 36 metrów. Do jej budowy użyto 140 m3 drewna i 10 ton stali. Wchodząc na górny taras widokowy trzeba pokonać 192 stopnie.

"Wybór lokalizacji sprawdzaliśmy za pomocą drona. Wybraliśmy miejsce, z którego był najpiękniejszy widok. Wieża otrzymała imię Joanna" - powiedział Szeluch.

Wieża powstała w ramach projektu pn. "Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000", którego realizacja trwała prawie dwa lata, a budowa samej wieży zaledwie trzy miesiące.

Efektem projektu jest także wiele innych obiektów. W sąsiedztwie wieży na polanie Świętobór dla aktywnych turystów przygotowano siłownię pod chmurką, drewniane ławki, wiatę, miejsca na ognisko, stojaki na rowery i interaktywne tablice edukacyjne.

Ponadto wbudowano ścieżkę rowerową o długości 4,6 km, platformę widokową "Ptasi Raj" oraz szereg obiektów, które w opinii leśników pozwolą na ukierunkowanie ruchu turystycznego na obszarze Pojezierza Sławskiego - obszaru Natura 2000.

Wszystkie nowe obiekty zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a korzystanie z nich jest zwolnione z jakichkolwiek opłat. Całe przedsięwzięcie kosztowało ok. 3,6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY