REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Topos od DDD Architekci i MZ Studio z pozwoleniem na użytkowanie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lut 2016 11:06
Topos od DDD Architekci i MZ Studio z pozwoleniem na użytkowanie
Topos

Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na użytkowanie kolejnego budynku biurowego. Jest nim krakowski Topos zlokalizowany przy ul. Pawiej 24.

REKLAMA

Budynek Topos znajduje się w centrum Krakowa przy ulicy Pawiej, pięć minut drogi od Rynku Głównego. 

Generalnym wykonawcą kameralnego projektu biurowego jest firma Erbet. Autorami projektu są krakowskie pracownie DDD Architekci i MZ Studio. Koncepcja architektoniczna inwestycji stanowi połączenie tradycji i nowoczesnych akcentów, do których odwołanie widać szczególnie w fasadzie budynku. Ceramiczna frontowa elewacja z typowymi dla krakowskiej architektury motywami łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami szklano-stalowymi. Nowa zabudowa połączona jest z istniejącym średniowiecznym murem, który przenika do wnętrza budynku sprawiając wrażenie, że jest on częścią tej kompozycji. Projekt Topos został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Krakowski Topos to biurowiec o powierzchni 976 mkw. Obiekt został oddany do użytku zgodnie z zakładanym harmonogramem. – Przyszli najemcy z pewnością docenią kameralny charakter obiektu. Atuty te docenił już PKO Bank Polski, który zdecydował się na otwarcie w projekcie siedziby 22 Oddziału w Krakowie. Bank zajął powierzchnię 245 mkw. – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjny Grupy Capital Park.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY