REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tor rowerowy dla każdego

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 27 lip 2016 09:58
 Tor rowerowy dla każdego
fot. pixabay.com

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach budżetu obywatelskiego jest wybudowanie toru rowerowego dla każdego, czyli pumptrack'u i skatepark'u na warszawskim Ursusie.

REKLAMA

Projekt zakłada budowę zapętlonego asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o długości 100 mb zajmującego powierzchnię ok. 500 mkw. idealnego do zabawy dla najmłodszych rowerzystów ale również do mniej lub bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych rowerzystów.

Projektodawca zakłada, że zapętlony tor składać się będzie z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich "górek", dodatkowo z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami z bandami. Trening na takim torze polega na odpowiednim wykorzystaniu balansu ciała i wykonywaniu intuicyjnych, skoordynowanych ruchów "góra– dół", dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania.  Chociaż tor typu pumptrack jest torem typowo rowerowym to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niego również użytkownicy hulajnóg, deskorolek czy rolek. Na terenie pumptracku będą dostępne trzy pochylnie typowe dla deskorolkarzy.

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę ok. 150 tys. zł (w tym opracowanie dokumentacji projektowej: 15 tys. zł). W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY