REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tradycyjna architektura w Rybniki Park Medical Spa

  • Autor: Property Design
  • 14 sty 2014 10:49
Tradycyjna architektura w Rybniki Park Medical Spa
Tradycyjna architektura w Rybniki Park Medical Spa
Tradycyjna architektura w Rybniki Park Medical Spa

We wsi Rybniki na obrzeżach Puszczy Knyszyńskiej powstaje Rybniki Park Medical Spa. To hotel z funkcją rehabilitacyjną w koncepcji tradycyjnej architektury nawiązującej formą do terenów leśnych w oparciu o kamień, drewno, tynk i ceramikę. Koncepcję przygotowała pracownia Dariusza Jankowskiego z Białegostoku. Otwarcie jest planowane na grudzień 2014 roku, a inwestorem jest spółka Wimar.

REKLAMA

- Kubatura budynku wynosi 23 tys. m sześciennych. Powierzchnia użytkowa – 8 tys. mkw. przy powierzchni zabudowy 3 tys. mkw. Hotel sąsiaduje ze środowiskiem leśnym, stąd oparcie się na tradycyjnych materiałach z ceramicznym pokryciem dachowym – mówi Dariusz Jankowski, architekt obiektu.

Hotel zostanie przygotowany na przyjęcie 150 gości z całej Polski w 70 pokojach. Zastosowano w nim nowe rozwiązania funkcjonalne, takie jak na przykład osobne wejścia dla nowo przybyłych gości i kuracjuszy powracających z zabiegów rehabilitacyjnych. W części hotelowej nie ma żadnych urządzeń technologicznych, agregatów, które mogłyby wpływać negatywnie na sen gości oraz wytwarzać smog elektromagnetyczny.

- Rozwiązania funkcjonalne w kontekście dbałości o komfort kuracjuszy mogą służyć innym za wzór – mówi Maria Waśkiewicz, współwłaściciel i prezes zarządu spółki Wimar. – W tym obiekcie zostaje wykorzystane moje doświadczenie z innych inwestycji.

Rybniki Park Medical Spa jest oddalone o 15 km od centrum Białegostoku. Utrzymane w spokojnej konwencji architektury naturalnej nawiązuje do tradycji w regionie Podlasia. Ich przeznaczeniem są usługi zdrowotnościowe, ale także obsługa tras turystycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY