REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trasy rowerowe, place zabaw i przystań kajakowa - tak się zmieni park w Lublinie

  • Autor: UM Lublin
  • 09 wrz 2016 16:12
fot. pixabay.com

Kolejny zielony obszar Lublina stanie się bardziej przyjazny mieszkańcom. Park Ludowy zyska nowe funkcje stając się miejscem aktywnej edukacji ekologicznej i rekreacji. Na starcie jego rewitalizacja.

REKLAMA

Park Ludowy od momentu powstania przechodził kilka niewielkich remontów, planowana modernizacja jest pierwszą na taką skalę. Obszar przylega do Bystrzycy, sąsiadując z dwóch stron z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

Jak informuje oficjalny portal miejski Lublina, w ramach projektu cenny drzewostan zostanie wypielęgnowany, znikną samosiejki oraz chore i obumarłe drzewa, cała zieleń zostanie uporządkowana tak by nie kolidowała z projektowaną infrastrukturą z zachowaniem pierwszeństwa dla istniejącej zieleni, pojawią się za to nowe nasadzenia. Remont przejdą zdegradowane alejki oraz  trawniki, a na terenie parku powstaną oazy poświęcone różnorodnym przestrzeniom fizycznym. W planach place zabaw, ścieżki do biegania i dla rowerów, wertykalne ogrody i wybieg dla psów.

Za projekt odpowiada architekt krajobrazu Małgorzata Leśko. Inwestycja powinna zostać zakończona w drugiej połowie 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY