REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trend na cieniowanie

  • Autor: propertydesign.pl
  • 15 maj 2014 12:05
Trend na cieniowanie
fot. Śnieżka styl ombre
Trend na cieniowanie
Trend na cieniowanie
Trend na cieniowanie
Trend na cieniowanie

Trend na cieniowanie przebojem wkroczył do kanonu aranżacji wnętrz. Technika ombre pozwala na niezwykle twórczą zabawę kolorem. Dzięki niej lokale zyskają niepowtarzalny charakter i smak.

REKLAMA

Moda na cieniowanie kolorów trwa nieprzerwanie już od kilku sezonów. Niegdyś ombre kojarzyło się wyłącznie z branżą odzieżową czy wizażem. Współcześnie świeci triumfy również w stylizacji wnętrz. Światowi projektanci zapałali zamiłowaniem do tego nurtu. Trafił on także na polskie salony.

Gradientowe zdobienie ścian niewątpliwie ma swój wdzięk – na szerszą skalę urzeka, uwodzi i kusi swą niezwykłością. Liczba pasjonatów tej techniki nieustannie rośnie. Dzięki stopniowaniu jednej barwy bądź płynnym przenikaniu się różnych tonów można w prosty sposób wyczarować różnorodne i klimatyczne przestrzenie. Ombre wybornie wpisuje się chociażby w estetykę śródziemnomorską, w której królują niebieskości i biel.

Marzenie o letnich podróżach

Połączenia kolorów turkusowego morza, złotego piasku i ciepłych promieni słońca sprawi, że poczujemy się jak na jednej z rajskich wysp. Przestrzenie przywołujące na myśl słoneczne dni, niezależnie od pory roku, stworzymy m.in. przy użyciu techniki ombre. – Warto postawić na różne odcienie barwy niebieskiej, która wprowadzi morski klimat. Możemy wybierać i łączyć dowolnie: błękity, lazury, chabry, kobalty czy turkusy – komentuje Anna Szymaszek, Specjalista ds. Public Relations z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

W drodze do koloru morza

Ciekawym kolorem jest błękit z delikatnie miętową poświatą, gdyż ma działanie orzeźwiające. Najlepiej sprawdzi się w lokalach dobrze doświetlonych. Cudowne trio w takiej tonacji stworzymy, np. przy pomocy „Lazurowego Wybrzeża” w połączeniu z „Lodowym Błękitem” i „Miętowym Orzeźwieniem” z kolekcji Śnieżka Satynowa. Natomiast jeśli marzymy o eterycznej przestrzeni w odcieniach niebieskich hortensji czy niezapominajek wystarczy użyć delikatnego „Szeptu Nocy” (z tego samego zbioru), który będzie wspaniale komponował się z „Sekretnym Wyznaniem”. „Chabrowa Polana” z gamy Barwy Natury firmy Śnieżka doda temu zestawieniu mocniejszego wyrazu. Niebieskości możemy przełamać również fioletem. Niezwykle urokliwą kombinację wykreujemy, cieniując „Górski Krokus” z liliowymi „Płatkami Hortensji” i błękitnym „Wiosennym Deszczykiem” (Śnieżka Barwy Natury).Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY