REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa moda na łódzkie kamienice? Zabytkowy budynek idzie pod młotek

  • Autor: UM Łódź
  • 19 maj 2017 15:08
Trwa moda na łódzkie kamienice? Zabytkowy budynek idzie pod młotek
Łódź, fot. shutterstock

Miasto Łódź planuje wystawić na sprzedaż kamienicę Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 54, połączoną z budynkiem przy ul. Narutowicza 1.

REKLAMA

- Rynek wykazuje coraz większe zainteresowanie nieruchomościami w Łodzi, w tym również kamienicami i obiektami zabytkowymi. Dlatego w ramach próby chcemy wystawić na sprzedaż kamienicę Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 54, połączoną z budynkiem przy ul. Narutowicza 1, które zostały już w części zrewitalizowane w ramach programu „Mia100 Kamienic" - powiedział Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ.

Początkowo obiekt miał być przeznaczony na cele publiczne i wejść do projektu rewitalizacji obszarowej, ale być może przekazanie go nowemu inwestorowi i skomercjalizowanie nada mu bardziej praktyczne funkcje. Wpisana do rejestru zabytków kamienica znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko od dworca Łódź Fabryczna oraz w bliskości planowanego przystanku kolei w tunelu średnicowym. Na razie miasto wykonało prace remontowe elewacji i konstrukcji za ok. 5 mln zł. Jeśli dojdzie do ewentualnej sprzedaży pozostałe koszty modernizacji poniesie najemca - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Dla sprzedaży tej nieruchomości o łącznej powierzchni użytkowej 4 tys. m kw. potrzebna będzie zgoda Rady Miejskiej, a ewentualny przetarg na zakup kamienicy wraz z gotową dokumentacją i pozwoleniem na budowę mógłby się odbyć na przełomie listopada i grudnia br. - wyjaśnia dyrektor Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości UMŁ Marek Jóźwiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY