REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa modernizacja Długiego Domu - będzie nowoczesne uzdrowisko

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 paź 2014 12:11
Trwa modernizacja Długiego Domu - będzie nowoczesne uzdrowisko
Trwa modernizacja Długiego Domu - będzie nowoczesne uzdrowisko
Trwa modernizacja Długiego Domu - będzie nowoczesne uzdrowisko

Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom. - Prace modernizacyjne wokół „Długiego Domu” postępują bardzo dynamicznie i już widać tego pierwsze efekty - mówi Maciej Markowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

REKLAMA

Pod koniec 2013 roku Uzdrowisko Cieplice rozpoczęło prace modernizacyjne „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków kuracyjnych. Dzisiaj prace wokół obiektu są na bardzo zaawansowanym etapie, a ich zakończenie planowane jest już w I półroczu 2015 r., zgodnie z założonym harmonogramem. Dzięki temu, już w przyszłym roku Uzdrowisko Cieplice będzie mogło zaoferować swoim gościom i turystom wysokiej klasy hotel z prawie 100 miejscami o podwyższonym standardzie.  

Wykonawcą robót budowlanych w obiekcie „Długi Dom” jest Przedsiębiorstwo Budowlane ALFA-DACH Sp. z o.o. z Wrocławia, natomiast za projekt odpowiada Pracownia A3, arch. Mirella Dziedzicka z Jeleniej Góry. 

Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom, ale bez oficjalnej standaryzacji, ponieważ obiekty uzdrowiskowe takiej standaryzacji nie podlegają. Na bazie budynku „Długi Dom”, stworzony zostanie nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy będzie dysponował zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym, obsługiwanym w systemie cateringowym.

   - Prace modernizacyjne wokół „Długiego Domu” postępują bardzo dynamicznie i już widać tego pierwsze efekty. Bardzo nas to cieszy, że obiekt będzie gotowy już w przyszłym roku, bo dzięki temu zyska nie tylko Uzdrowisko Cieplice, ale i nasze miasto, poprzez możliwość oferowania wysokiej klasy obiekt hotelowy z pokojami o podwyższonym standardzie, na które stale rośnie zapotrzebowanie ze strony turystów – mówi Maciej Markowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Obecnie w ramach projektu prowadzone są roboty ziemne wokół obiektu oraz pogłębione zostały piwnice. Zakończone zostały prace przy rekonstrukcji więźby dachowej a rozpoczęto przy lukarnach oraz odtwarzany jest gzyms. Natomiast wewnątrz realizowane są działania,  między innymi, takie jak: wzmacnianie  stropów oraz sklepienia, jak również prowadzone są roboty instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i elektrycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY