REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa szał na place zabaw i plenerowe siłownie

  • Autor: PAP
  • 19 lut 2018 12:26
Trwa szał na place zabaw i plenerowe siłownie
fot. pixabay

Ponad 1,4 tys. wniosków o dofinansowanie małej infrastruktury sportowej złożono w I edycji rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Sportu i Turystyki Anna Ulman. Celem programu jest budowa m.in. siłowni plenerowych.

REKLAMA

"Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)" to nowy rządowy program, w ramach którego m.in. gminy, stowarzyszenia i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy placów zabaw połączonych z siłowniami plenerowymi. W dniach od 15 stycznia do 15 lutego 2018 r. odbył się pierwszy nabór wniosków.

Jak poinformowała rzeczniczka resortu sportu Anna Ulman do ministerstwa wpłynęło łącznie 1401 wniosków, w ramach których zgłoszono chęć budowy 2702 Otwartych Stref Aktywności.

"Skala popularności programu OSA jest nieporównywalna z niczym wcześniej. W całym zeszłym roku mieliśmy ze wszystkich programów 1099 wniosków, dziś z samego programu OSA jest ich 1401" - podkreśliła Ulman dodając, że szczegółowy rejestr wniosków powstanie za ok. 3 tygodnie, kiedy będą znane już wszystkie dane dotyczące poszczególnych województw.

W ramach programu wspierana będzie budowa stref aktywności w dwóch wariantach - podstawowym, czyli siłownia plenerowa i strefa relaksu oraz rozszerzonym, gdzie dodatkowo znajdą się sprawnościowy plac zabaw z zagospodarowaną zielenią wokół.

Wysokość dofinansowania w ramach programu OSA będzie uzależniona m.in. od wybranego wariantu obiektu i zamożności gminy, w której on powstanie. Maksymalnie będzie to 70 tys. zł w przypadku realizacji zadania w wariancie rozszerzonym w najbiedniejszych miejscowościach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY