REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwają konsultacje dla terenu obok stadionu w Gdańsku. Duże szanse dla oceanarium i hotelu

  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 02 cze 2017 11:55
Trwają konsultacje dla terenu obok stadionu w Gdańsku. Duże szanse dla oceanarium i hotelu
Stadion Energa Gdańsk, fot. mat.pras. Energa

Trwają konsultacje inwestycyjne dla terenu wokół stadionu Energa Gdańsk. Spółka PFI Future zaprezentowała ideę budowy oceanarium wraz z kompleksem hotelowym i, jak to określono, „egzotyczną laguną”. 

REKLAMA

Kompleks hotelowy i oceanarium, które mają powstawać od 2019 roku mają być ofertą turystyczną wzbogacającą Gdańsk.

Biuro prasowe miasta Gdańska poinformowało, że wybrano partnera biznesowego dla Areny Gdańsk. Niebawem rozpoczną się negocjacje w zakresie ostatecznej koncepcji zagospodarowania terenu przy stadionie Energa Gdańsk.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdańska oraz organizatora konkursu- spółki Arena Gdańsk, rekomendowała jedną z dwóch ofert startujących do dalszych negocjacji. W drugim etapie konkursu wystartuje konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia (PFI Future).

Spółka PFI Future zaprezentowała ideę budowy oceanarium wraz z kompleksem hotelowym i, jak to określono, „egzotyczną laguną”. Komisja konkursowa doceniła tę propozycje. Uznano, że będzie ona ciekawą propozycją dla Gdańszczan i osób odwiedzających Trójmiasto.

W opinii komisji koncepcja PFI Future jest także spójna z układem architektoniczno-urbanistycznym otoczenia i planem miejscowym.

Teren, którym ma zostać objęta inwestycja, to powierzchnia 4,66 ha. Budowa może ruszyć w 2019.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY