REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwają prace związane z rewitalizacją Młynów Rothera

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 11 sie 2016 10:14
Wizualizacja koncepcji inwestycji Młyny Rothera w Bydgoszczy, fot. Nizio Design International

Rozpoczął się kolejny etap prac w bydgoskim kompleksie Młyny Rothera ze spichrzami. Wzmocniona zostanie m.in. konstrukcja spichrza zbożowego. Planowane jest, że zabytkowych wnętrzach powstanie nowoczesny ośrodek innowacyjnej edukacji. Pracownia Łukasza Szlepera zaprojektuje przebudowę młyna według koncepcji opracowanej przez Nizio Design International.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, rozpoczęte prace polegają na restauracji konstrukcji oraz pokrycia dachu, restauracji ścian zewnętrznych, łącznie z ich wzmocnieniem poprzez budowę drewnianej konstrukcji wewnętrznej ściany szkieletowej. Po ich zakończeniu elewacje nie będą już kontrastować ze zrewitalizowaną Wyspą Młyńską.

Kończą się też prace projektowe pozwalające przekształcić przestrzenie umożliwiające prowadzenie działalności o różnym zakresie programowym z możliwością komercyjnego wykorzystania części obiektów. Kompletowane  są dokumenty, które pozwolą złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Następnie konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej na wykorzystanie wnętrz, co poprzedzone zostało procedurą dialogu technicznego.

Młyny Rothera to zespół nieruchomości, które powstały w latach 1849-1851. Do lat 90. budynek pełnił funkcję magazynu. Następnie trafił w prywatne ręce. Na Młyny Rothera składają się trzy bryły: budynek główny oraz skrzydła (zachodnie i wschodnie). Obiekt objęty jest ochroną konserwatorską i wpisany do rejestru zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY