REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trzeci budynek Gdański Business Center oddany do użytku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sty 2016 14:33
Trzeci budynek Gdański Business Center oddany do użytku
Gdański Business Center, budynek C
Trzeci budynek Gdański Business Center oddany do użytku

HB Reavis dostarczył na warszawski rynek kolejne 22,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Do użytku oddany został właśnie budynek C, który wchodzi w skład drugiej fazy inwestycji Gdański Business Center. Biurowiec udało się zrealizować cztery miesiące przed planowanym terminem. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2016 r.

REKLAMA

Budynek C kompleksu Gdański Business Center składa się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniać wymogi międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent. Za projekt II etapu inwestycji (budynek C i D) odpowiada biuro Hermanowicz Rewski Architekci. Projektantami pierwszego etapu inwestycji (budynki A i B) byli architekci z E&L Architects.

Budynek C wyposażony jest m.in. w system do odzyskiwania wody deszczowej i wykorzystania jej do podlewania terenów zielonych oraz oświetlenie typu LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu i zmierzchu pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii, a przez to zmniejszyć koszty eksploatacyjne. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w budynku zastosowano zaawansowane, w pełni skomputeryzowane, systemy sterowania wyposażeniem podczas pożaru – źródło pożaru zostaje automatycznie zlokalizowane i pokazane na wizualizacji, a na klatkach schodowych automatycznie utrzymywane jest stałe ciśnienie. Do tej pory warszawskie biurowce korzystały z podobnych systemów analogowych lub jedynie podzespołów.

Do dyspozycji najemców i gości budynku C oddano 292 miejsc parkingowych zlokalizowanych na parkingu podziemnym i naziemnym. Pomyślano też o pracownikach korzystających z proekologicznych środków transportu - na terenie obiektu znajduje się stacja doładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Komfort pracy w budynku podnoszą również takie udogodnienia jak uchylne okna zapewniające dopływ świeżego powietrza, a także system klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza. Dzięki możliwości indywidualnego regulowania temperatury, pracownicy sami dobierają odpowiednie warunki w swoim otoczeniu, a przez to rzadziej chorują.

Wokół kompleksu Gdański Business Center powstaje ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna. W otoczeniu zieleni zamontowano ławki, na których można odpocząć lub popracować przy laptopie używając darmowego Wi-Fi. Na parterze wszystkich budynków kompleksu znajdą się kawiarnie i restauracje z dodatkową przestrzenią na letni ogródek. Pracownicy chętnie zjedzą tam lunch, umówią się z kontrahentem lub zaraz po pracy wyjdą na integracyjnego drinka, a okoliczni mieszkańcy – wybiorą się w ciągu dnia na szybką kawę, a w wieczorem – na dłuższe spotkanie ze znajomymi.

Budowa drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center rozpoczęła się w lipcu 2014 roku. Wchodzące w jej skład budynki C i D dostarczą na stołeczny rynek łącznie 52,5 tys. mkw. Do tej pory grupa HB Reavis zrealizowała w Warszawie prawie 155 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w ramach trzech inwestycji: Konstruktorska Business Center, Postępu 14 i Gdański Business Center (budynki A, B i C). Kolejne projekty są w fazie budowy lub planowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY