REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 wrz 2014 10:36
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides
The Tides
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides
Tuż przy Wiśle wystartowała budowa biurowca The Tides

Ruszyła budowa The Tides według projektu Kuryłowicz & Associates. Ukończenie projektu planowane jest w IV kwartale 2015 roku. Za komercjalizację powierzchni biurowej The Tides odpowiada firma BNP Paribas Real Estate.

REKLAMA

The Tides będzie mieścił powierzchnie biurowe oraz powierzchnie hotelu apartamentowego (łącznie 13 198 m kw. użytkowej powierzchni biurowej i hotelowej). Na terenie inwestycji powstaną 172 miejsca parkingowe z czego 95 miejsc zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym. Wielkość piętra to ok. 2000 m kw., a minimalny moduł dostępny do wynajęcia to ok. 1000 m kw. nowoczesnej powierzchni (każde piętro ze względu na unikalny projekt budynku różni się nieco ilością metrów kwadratowych) – umożliwi to zaaranżowanie powierzchni w sposób, który każdemu z najemców da wyjątkowy widok na największą polską rzekę.

The Tides będzie jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy. To jedyny budynek biurowy w Warszawie zlokalizowany tuż nad brzegiem Wisły. Cechuje go również niepowtarzalna architektura powstała w pracowni Kuryłowicz & Associates.

O projekcie opowiedziała nam architekt Karina Kowalewska z pracowni Kuryłowicz & Associates.

- The Tides to najwyższej jakości powierzchnie przeznaczone dla wymagających najemców, którzy docenią wyjątkową lokalizację inwestycji w stolicy, bezpośrednią bliskość Wisły, a przez to jedyny, niepowtarzalny charakter projektu. W dającej się przewidzieć przyszłości podobny projekt biurowy w takiej lokalizacji w Warszawie nie powstanie – mówi Anna Staniszewska, Dyrektor Działu Analiz Rynkowych i Doradztwa na rynek Europy Środkowo-Wschodniej w BNP Paribas Real Estate.  

Budynek położony jest na skrzyżowaniu dwóch osi miasta Wisłostrady i ciągu ulic Alei Jerozolimskich od Dworca Zachodniego aż do Ronda Wiatraczna na praskiej stronie. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, jak również stacje kolejki średnicowej z przystankiem Powiśle oraz nowej linii metra Centrum Nauki Kopernik.

Biurowiec ma być ekologiczny. Będzie miał rozwiązania technologiczne zabezpieczające go przed wahaniami poziomu rzeki. The Tides da również możliwość skorzystania z nowoczesnej infrastruktury fitness - na terenie projektu, w oddzielnym nowym budynku powstającym w ramach całego projektu, swoją siedzibę będzie miało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, które w swej długoletniej historii wychowało wielu olimpijczyków oraz mistrzów świata i Europy w tej dyscyplinie. Użytkownicy powierzchni mieszczących się w The Tides będą mieli możliwość skorzystania z zaplecza sportowego jednego z najnowocześniejszych ośrodków w Europie zbudowanych specjalnie na potrzeby wioślarzy i kajakarzy w tym siłowni, basenu wioślarskiego, pełnej odnowy biologicznej i skorzystania z opieki profesjonalnych trenerów, którzy na co dzień dbają o formę przedstawicieli polskiej reprezentacji wioślarskiej i kajakarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY